It is currently 28. Apr 2024. 08:31



Reply to topic  [ 4 posts ] 
8073 - Manta Warrior (Atlantis) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post 8073 - Manta Warrior (Atlantis)
Image 8073 Manta Warrior


Djelova: 9
Minifigure: 1
Cijena: 22,50 kn

9 kockica? 9!?! Pa ovo jedva da je impulse set, pa to je moglo biti Collectable i nitko ne bi primjetio razliku!! Eh, LEGO, kuda to ide... No, krenimo redom.

Atlantis je stigao u naš grad! Zgodan logotip i zgodan dizajn kutije otkrivaju futuristički sadržaj teme.
Image

Kad se kutija otvori, u njoj su uobičajene stvari.
Image

Instrukcije su rastegnute skroz, tako da se slaganje 9 kockica nacrta u 6 koraka. Moglo se uštedjeti na papiru, ako je već doba krize, a ne na kockicama.
Image

Stražnja strana sadrži slike ostalih setova teme.
Image

A evo i kockica. Izuzmemo li figuru - jao. Mrva slopeova, još manje plateova i ajde, jedna zbilja dobra morska trava (inače, Bioncile rep). Nju doista volim za razne penjačice u šumi, ali sve ostalo... eh. Pitam se zar je bio toliko skupo ubaciti 5-6 najjeftinijih brickova, bar da dođu do 15 kockica, ovo 9 zaista zvuči sramotno.
Image

Složeni model. Primjetite slope u donjem kutu. To je ekstra piece!! Ma koliko siromašna kutija, LEGO opet gura te svoje standarde da se male i lomljive kockice dodaju ekstra. Zgodno, ali u ovom slučaju više tragi-komično.
Image

Kamen s travom. Sjetimo se drugih impulsa, uvijek su bili puni opreme ili su imali neki iskoristivi model. Ovo je zbilja... Da ne ponavljam još jednom da je siromašno. Ali jest! :LEGO10:
Image

Manta warrior. E, to je druga priča. Očito je taj dečko digao cijenu seta, i zbog njega plaćamo sve one kune.
Torzo je printan samo s jedne strane, jednobojno, ali je vrlo dobar i odgovara modelu.
Image

S leđa. Dobar, ražoliko-opasni izgled. Vrlo elegantno i morski.
Image

Bočno je isto dobar, makar bih bio sretniji da je rep malo bliže tjelu.
Image

A kad skinemo kapu ispod se otkriva jedan doista ružan morski monster. Lice mu je riboliko i baš gadno. Dobro izgleda pod kapom, međutim bez kape ga je teško ukomponirati u neke druge kreacije.
Torzo je druga priča. Na torzu se vide obrisi raže (manta ray), međutim ove dvije sjene dole su pravi biser po meni - naime, vrlo ih je lako protumačiti i kao džepove, zbog čega se cijeli torzo vrlo lako transformira i u super zgodnu zimsku jaknu, modernog spray-obrasca. Vrlo dobro! Iskorštavanje istih stvari na drugim mjestima je najbolji dio LEGO dizajna, i sa torzom je to pogođeno.
Iskreno, radije bih vidio ovdje tamno-plave ruke, već i zato što su rjeđe od crnih - ali može i ovako.
Image

Trozubac je odličnog izgleda, zlatni, napravljen od fleksibilne gume. Nisam baš zadovoljan s gumom, a na slici sam istaknuo i zašto. Ugurajte je par puta u krute plastične ruke i počet će se guliti.
Sad, zašto je morao biti fleksibilan, a ne čvrst - teško mi je zaključiti. Razmišljao sam o tome da bi se onako možda lakše lomio ili ozljedio dijete, ali i koplje je kruto, pa se teško slomi, a i nije baš toliko opasno.
Na kraju, nije loša ni ta guma, ali čačkati zube s tim mekanim je praktički nemoguće.
Image

Kaciga (slikana odozgo) je također od gume, ali puno puno čvršće i vrlo se teško krivi (za razliku od trozupca kojeg možete lako savinuti u "O" i opet će se vratiti u normali položaj.)
Print na kacigi je vrlo dobar, tehnički i mističan, a istovremeno životinjski.
Image

Pogled sprijeda. Sjajan aerodinamični oblik. Na žalost, ne može se na puno načina uhvatiti u ruku (osim kako je žiđeno na slici gore). Više volim kad LEGO predmeti imaju više gripova, za uhvatiti ih rukom, ali ok. Malo razočarenje su mi ta kliještasti dio dole, koji neme grip minifig ruke, pa se ne može staviti nešto u njega.
Svejedno je odlična, vrlo upečatljiva.
Image

A evo i primjene klještastog dijela. Stvoren je da grize drugima ruke. (Pirat nije dio seta.)
Image

Fleksibilni trozubac se zato može na razne načine ubosti u razna zanimljiva mjesta.
Image

I evo ratnika u akciji.
Image


Zaključno:
Odlična figura sa sramotno malo dodatnih kockica.

Dobro:
Minifig.
Trozubac.

Loše:
Cijena u odnosu na sadržaj.
Trozubac premekan pa se guli.

Ocjena:
8/10 - Zbog krasne figure koja evocira tajnovitost morskih dubina.

_________________
Image
storyatures.com


08. Feb 2010. 20:53
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: 8073 Manta Warrior - recenzija
Nisam htjela nabavljati nista od Atlantisa,
no impuls setovi se zovu tako s razlogom - prosli tjedan sam uzela oba - i istina je:
ovaj atlantis ronilac, u usporedbi sa ovim Manta ratnikom, dolazi sa neuspredivo boljom "opremom" - dobije se citava mala "podmornica" i minifig sa super opremom, a ovdje samo par kockica + cool minifig.

Isto tako - trozubac se stvarno osteti od samog stavljanja u ruku, sto je totalno glupo - znaci da nov i neostecen set mozete dobiti samo tako da kupite novi set, jer je samim "sastavljanjem" instant "ostecen".

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


08. Feb 2010. 21:11
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Jan 2010. 20:35
Posts: 689
Location: Rijeka
Post Re: 8073 Manta Warrior - recenzija
Guljenje mrzim :LEGO06: .
To mi se isto desilo sa jednim crossbowom u 7079 .
Mislim da bi lego trebao to brzo popravit .

_________________
Sve šta napišem u potpisu mi isapdne nekako predugačko .


08. Feb 2010. 21:35
Profile
Post Re: 8073 Manta Warrior - recenzija
super recenzija.

ja sam ga skoro uzeo jucer. ali sam odustao na kraju...iako bi se mogao vidjeti da kupujem tu temu u buducnosti...kad drzis kutiju u ruci ima neki dobar feeling. iako nekak mi je prvi aquazone bio najljepsi od svih podmorskih tema.


08. Feb 2010. 23:15
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 4 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.