It is currently 28. Apr 2024. 17:39



Reply to topic  [ 14 posts ]  Go to page 1, 2  Next
10188 - Death Star (Star Wars) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 22. Feb 2009. 19:57
Posts: 318
Location: Rijeka
Post 10188 - Death Star (Star Wars)
Nakon sto godinama gledam i sanjem ovaj set konacno je kod mene. :LEGO27:

Kutija je dosta velika i kada se otvori unutra se nalazi instrukcije (koje su strasno velike) i 4 manje bijele kutije. Svaka bijela kutija ima na sebi broj (1-4). Unutra svakoj kutije su klasnice Lego vrecice s brojevima (1-7). Tako da kada se slaze treba samo otvorit broj koja pise na uputama i onda krenut slagat. Sve minifigove se nalazi u vrecicama broj 1.
Nakon prvog dana moj sin (8 godina) je uspio rijesit se prve kutije (cca 6 sati sa sortiranjem). Evo rezultata:


Ovo su sve kockice iz prve kutije sortirane i spremne za slaganje
Image
Image
Image


Baza Death Stara. Moram reci da za sada mi se cine da nece biti problema s micanjem set jer je jako cvrsto napravljeno.
Image


Prvi kata stavljen
Image
Image


Pocinje gradnja zidova na prvom katu
Image
Image
Image
Image


Trash Compactor scena
Image

Luke i Leia escape
Image

Mali lift
Image

Jos SAMO tri kutije...
Image

Palpatine nadzire radove s nacrtima
Image

Goodness Gracious Me!!!
Image

Poslozena kockie od prve kutije
Image
Image
Image

Ovako izgledaju minifigove nakon sto se djeca od 8 i 3 godina igraju
Image


Slaganje izgleda super. Nema ponavljanja. Svaka cetvrtina se gradi za sebe pa je slaganje vrlo dinamicno. Moram priznat da je JA ne slazem nego sin. Ja mu samo tu i tamo nadzirem da on nesto ne fali.
Za sad ocijene:
Slaganje +5
Minifigove +5
Odnos cijena i seta 4 (moglo je biti 100 eura jeftinije)
Nastavak slijedi...



I druga kutija je rijesena! Slaganje je i dalje super. Katovi su odlicno napravljeni. Vrlo su cvrsti kao i same stranice. Zasad se lakocom mice i dize set.


Evo mehanizam za vrata od Trash Compactor i Dianoga
Image
Image

Zavrsen drugi kat
Image
Image

Ovo je zatvor na Death Star. Dio koji se nalazi iznad Trash Compactora ima rupu tako da Luke, Han, Leia, i Chewie mogu pobjeci!
Image

Top! :)
Image


Tractor Beam
Fora je sto se moze izvuci jedna sipka (nazalost nisam toliko Lego obrazovan da znam kako se taj dio zove) i onda nestane plavi dio Tractor Beama. Kao kada ga Obi onesposobi u filmu.
Image

Mala dizalica i lift koji se nalzi ispod Tie Fighter Hangar
Image
Tu se vidi gdje zavrsava lift
Image

Luek i Leia escape part II
Image


Druga kutija gotova
Image
Image
Image
Image


...


Ostalo je jos samo gornji kat (zadnja kutija). Evo sto ima novoga:

Napravljen je Detention Centar
Image

Ovo je celija gdje je Princess Leia. Skida se stranica tako da se s lakocom stavlja minifig unutra
Image
Image

Hodnik
Image

S lijeve strane hodnik nalazi se pomicni zid gdje Luke, Leia, Han i Chewie pobjegnu i kao u filmu upadnu u Trash Compactor. Izvrsno napravljeno
Image
Image

Palpatine's office :LEGO27:
Image
Image
pogled kroz prozor
Image

Ovaj catwalk propadne tako da se moze napravit jos jedna scena iz filma.
Image
Image

Laser Control Room
Image
Image

E sada, ovo je po meni katastrofa napravljeno. S lakocom ispadne laseri i po meni strsi kao *Psujem i trebalo bi me kazniti* u puncu!
Ali eto napravlji su ga ali mislim da su mogli nesto drugo smislit ili u potpunosti izostavit.

Image

I zadnja scena je Hangar. Biti ce fora kada visi Advanced Tie Fighter
Image


I dalje sam prezadovoljan sa slaganjem i setom. Jos jednom moram reci da je VRLO lose smisljeno polozaj i nacin igranja Death Star Lasera.
Jos samo gornji kat da rijesimo i gotovo! Upadte slijedi...



Zavrsili!!
Evo doso je i taj trenutak. Slijedi slike za kraj i konacno misljenje.


Zadnji kat stavljen
Image
Image

Lijepo su narpravili Vaderov Tie Fighter i izvrsno ga smjestili. S lakocom se skida i stavlja.
Image
Image

Death Star board room :)
Image
Image

Mislim da je ovo bolnica
Image
Tu se kontrolira centralni lift koji ide od vrha do dna cijelog Death Stara. Malo je nezgodno doci do njega ali opet super iskoristen prostor
Image
Image
Image

Topovi
Image

Nemam pojma sto je ali je zadnja cetvrtina pa evo slika, S crvenim gumb mozes micat Death Starov Laser. Ne mice se puno ali moze ici lijevo desno i gore dole
Image



Moj zakljucak je sljedeci. Pun kufer novaca za igracku ali isplati se. Bezbroj sati zabave. Imam sina od 9 i kcer od 3 godine i bez natezanja se znaju igrat po sat vremena bez problema. To je velika stvar s obrzirom da druge igracke koje imaju ne traje ni 20 minuta.
Slaganje je vrlo dinamicno i dok slazes uzivas u tome kada vidis kako napredujes i koje scena radis i igradujes.
Set je dosta velik i nije bas da ces ga lako stavit u neki ormar. Bas sam si sada dao posla jer cu morat kupit nesto adikvatno tako da prasina ne pada po njemu. Set se bez problema mice i prenosi (treba malo vise pazit na laser od Death Stara je on dosta viri van i s lakocom padnu laseri ako se taknu). Isto tako kada stoji lako se okrece po osi.
Uglavnom set je must have za svakog Star Wars fana. Stvarno se isplati ustedit i nabavit ga. Neopisivi dozivljaj kada ga slazes i sve mala detalje koje dozivis u Star Wars svijetu.

Playability +5
Build +5
Minifigs +5
Price 4 (300 eura bi bilo optimalno)
Overall 5 (da je umjesto laser nesto drugo stavljeno/napravljeno i cijena da je malo nize bilo bi +5)

_________________
Barney Stinson - "I will be at the snack shack eating our victory onion rings, Han style... Solo!!"
http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=4olic


Last edited by 4olic on 05. Jun 2010. 20:43, edited 4 times in total.



26. May 2010. 19:54
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 20. Feb 2009. 21:12
Posts: 1630
Post Re: REVIEW: 10188 - Death Star
Kakav set!
Prepuno kockica!
Nisam SW fan, ali ovaj je preludi!!! :LEGO18:


26. May 2010. 19:58
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 13. Apr 2009. 10:33
Posts: 670
Location: Zagreb
Post Re: REVIEW: 10188 - Death Star
Odličan review, jako puno slika! :LEGO03:


26. May 2010. 20:16
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 22. Feb 2009. 19:57
Posts: 318
Location: Rijeka
Post Re: REVIEW: 10188 - Death Star
Editiran prvi post

_________________
Barney Stinson - "I will be at the snack shack eating our victory onion rings, Han style... Solo!!"
http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=4olic


29. May 2010. 07:43
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 13. Apr 2009. 11:07
Posts: 2117
Location: Zagreb, Hrvatska.
Post Re: REVIEW: 10188 - Death Star
Blago ti se! Pogotovo onih četiri robota... Ja sam tek prije jednog tjedan ovog novog c3po-a nabavio. I to mi je prvi. :LEGO06: :LEGO07:

_________________
Dark ages.


29. May 2010. 08:46
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 22. Feb 2009. 19:57
Posts: 318
Location: Rijeka
Post Re: REVIEW: 10188 - Death Star
Nove slike...
Jos je gornji kat samo ostao.

_________________
Barney Stinson - "I will be at the snack shack eating our victory onion rings, Han style... Solo!!"
http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=4olic


31. May 2010. 19:54
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Apr 2009. 23:22
Posts: 1506
Post Re: REVIEW: 10188 - Death Star
predobra fora mi je ono s crnim hodnikom i onda naljepnica da izgleda ko da se nastavlja.


31. May 2010. 20:17
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 22. Feb 2009. 19:57
Posts: 318
Location: Rijeka
Post Re: REVIEW: 10188 - Death Star
Je!
Detention Centar je najbolji dio seta za sad. I po tome kako je napravljen i nacin na koje se mozes igrat s njim.

_________________
Barney Stinson - "I will be at the snack shack eating our victory onion rings, Han style... Solo!!"
http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=4olic


31. May 2010. 20:22
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. May 2009. 15:50
Posts: 957
Post Re: REVIEW: 10188 - Death Star
Sigurno je prekrasno slagati takav set. :LEGO04: Čestitam! Baš mi je drago. :LEGO04:


31. May 2010. 21:31
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: REVIEW: 10188 - Death Star
Baš dobra recenzija, svaka čast. I to vidim već iz preletavanja nabrzinu, kasnije ću proučavati još jednom detaljno.
Za sada mi je ostalo nejasno - trebamo li sami po kući (da ne kažem po Zvijezdi smrti) tražiti smeće kojim se puni ona preša? Za sada je, koliko mi se čini, ono jednooko bićence cijelo vidljivo?


01. Jun 2010. 13:54
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 14 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.