It is currently 12. May 2024. 23:38



Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Collectible minifigs - recenzije 

Izaberi najdraže minifigove
Cheerleader 12%  12%  [ 11 ]
Caveman 4%  4%  [ 4 ]
Circus Clown 7%  7%  [ 6 ]
Spaceman 1%  1%  [ 1 ]
Demolition Dummy 8%  8%  [ 7 ]
Tribal Hunter 1%  1%  [ 1 ]
Ninja 7%  7%  [ 6 ]
Magician 7%  7%  [ 6 ]
Super Wrestler 7%  7%  [ 6 ]
Forestman 8%  8%  [ 7 ]
Robot 8%  8%  [ 7 ]
Skater 8%  8%  [ 7 ]
Cowboy 2%  2%  [ 2 ]
Nurse 8%  8%  [ 7 ]
Zombie 11%  11%  [ 10 ]
Diver 1%  1%  [ 1 ]
Total votes : 89

Collectible minifigs - recenzije 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Collectible minifigs - recenzije
Otvaram topic za recenzije Collectiblesa. Planiram jednog po jednog, brižno ih recenzirati, prvenstveno napisati kritički osvrt na djelove, sa aspekta starog AFOL slagača.
Naravno, rado bih i da mi se pridružite u kritiziranju Collectiblesa.

1.) Zombi
Image
Definitivno poseban lik, prvi zombie kojeg je LEGO napravio usprkos golemoj sceni građenja zombie apokaliptičnih MOC-eva.
Kako svi Collectiblesi imaju novo originalno lice i torzo, tako ima i ovaj zombie, a osim torza, ima i odgovarajuće hlače.
Iskoristivost ovakvog odjela je pregolema, osim zombija, prve asocijacije su mi propali burzovni mešetri, ili poludjeli činovnici (obožavam Falling Down).
Batak i lopata su uvijek dobrodošli, ali valja reći da je lopata od mekšeg materijala koji se lako guli u rukama, definitivno nije dobra kao stare lopate, iako je isti odlijev.

MOC-abilnost: 8/10
Novosti: 6/10 (samo torzo i glava)
Impresija: 9/10



2.) Robin Hood
Image
Errol Flynn glavom i bradom. Zaboravite gladijatore i Russell Croweove, ovo je izvorni Robin od Loxleya. U zelenim tajicama, sa vrckavim šeširom.
Nisam nešto zaljubljen u ovog minifiga, ali znam da je strast za forestmenima i na ovom forumu golema, pa Robin sigurno ima dobar odijek, makar, iz moje perspektive to je tek stari minifig sa novim printom. Ipak, dobri djelovi, i odlično lice.

MOC-abilnost: 6/10 (castle only)
Novosti: 5/10 (tek novi print stare figure)
Impresija: 5/10



3.) Navijačica
Image
Navijačica kao da je ispala direktno iz američkih srednjoškolskih filmova. Kliše najklišejniji. Lijepo novo lice, vrlo upečatljivog pogleda u daljinu. Zgodna oprava. Zanimljivi pomponi.
Posebnost je i to što noge imaju čak i bočni print! Ne znam da li sam ovo vidio ikad prije, ali mislim da nisam. Iako ništa značajno (tek žuta traka na visini koljena), ipak je zanimljiv korak naprijed.
Image
Pogled iz drugog kuta. ;) Pomponi, dobro osmišljeni i izvedeni, ali ne daju baš prostora da ih se tumači kao nešto drugo. Najveća snaga LEGO kockica jest upravo mogućnost da kockice koristiš na različite načine pri čemu predstavljaju različite stvari, no pompone će biti jako teško pretvoriti u nešto drugo. No dobro, iako je cijela serija velik korak prema playmobilizaciji LEGO-a (jer je producirana hrpa novih gotovih predmeta, baš kako to radi i Playmobil), ipak ne možeš ne imati sve to. Doći će dan i za pompone.

MOC-abilnost: 7/10 (još čekam cool ideju za kako iskoristiti pompone)
Novosti: 9/10 (novi printovi ili boje ili djelovi, ali baš je sve na neki način novo)
Impresija: 7/10



...Ostale recencije slijede...

_________________
Image
storyatures.com


06. Jul 2010. 22:32
Profile WWW
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 16. Nov 2008. 22:19
Posts: 3080
Location: Zagreb, Croatia
Post Re: Collectible minifigs - recenzije
Mislim da nigdje ne pise, no na zombiju je jos nesto novo, a to je batak. Drska od ovog batka je nesto duza od one stare, tako da puno ljepse stane u ruku, bez rastezanja. Meni je zombi jedan od favorita i dao bih mu vecu ocjenu - narocito u novosti, jer je zapravo samo lopata stara. Cak je i lopata zapravo nova jer je on novog losijeg materijala. :LEGO05:

Ja bih dao MOC-abilnost - 9/10 novosti 9/10

Image

Evo jos jedan minifig koji dolazi sa bocnim printom, doduse koliko ja znam samo na privjesku i isto je od ove godine. Ima bocne dzepove na hlacama. Nemam pojima sto taj minifig predstavlja i orkud se pojavio, ali je predobar, jer jako jako podsjeca na mene. Moje hlave, kosa slicna mojoj, sirok osmjeh ;) i jos na torzu ima veliki M. Ocigledno je da je napravljen prema meni. Kupio sam jedan Klementini da joj cuva kljuceve.

_________________
[size=85]http://www.mocpages.com/home.php/10605
http://www.flickr.com/photos/matijagrguric/

Live LEGO


07. Jul 2010. 08:32
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 13. Apr 2009. 11:07
Posts: 2117
Location: Zagreb, Hrvatska.
Post Re: Collectible minifigs - recenzije
To je onaj Max tip iz "LEGO clubTV" ili slkičnih stvari.... Ja sam čuo da se dobije ako se u LEGO shopu prijaviš kao VIP i onda dobiš figuricu (ne privjesak)... Ali da to je definitivno Matija. Oprostite na off topicu...

Topic: ž ne voli zombije i robin hood-a ali ima nešto s tim cheerleader-icama.... :LEGO07:

_________________
Dark ages.


07. Jul 2010. 08:38
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: Collectible minifigs - recenzije
Sad me sram što nisam skužio da je batak novi. Kakva sramota! :LEGO20: Čim dođem doma ovo ću provjeriti, i odmah testirati kako izgleda pečena purica sa jednim kraćim a jednim dužim batkom :)

A nisam ni znao da je LEGO izdao Matiju kao privjesak. To razotkriva i tajnu onog M na prsima navijačice. Prvo mi nije bilo jasno zašto baš M. Ali sad razumijem, M je in! :LEGO04:

_________________
Image
storyatures.com


07. Jul 2010. 10:03
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: Collectible minifigs - recenzije
4.) Liječnica
Image
Liječnica skriva puno novosti. Osim nove verzije stare frizure s konjskim repom, koja je krasna, tu je i odlično simpatetično lice, kakvo bi i sami rado vidjeli na licima naših liječnika. Torzo je korektan, moderno strukiran, ništa posebno, ali fino. Ploča s kardiogramom (ili što li je to) je odlična, vidim neke dobre načine za iskoristiti je, a po potrebi može odglumiti i finanizijsko izvješće i monitor na trim biciklu.
Ipak, vrhunac ovog figa je injekcija! Krasno dizajnirana mala spravica upravo je fascinantna. Posebno mi je dobar tanji dio ručke (onaj za koji na fotki ne drži). Naime, injekcija odlično i tamo legne u ruku, iako je ručkica puno tanja od ruke. Trik je da se šaka taman uglavi između dvije suprotne plohe tanke ručke i tako stoji. Fascinantno. Po mojoj spoznaji ovo je prvi put da se korist itakva tehnika za pridržavanje nekog predmeta.
Inače, sama igla, osim što je ok kao igla (napokon narkomanski MOC-evi :LEGO42: ) sigurno može biti još nešto. Zasad mi na pamet pada jedino - TV toranj u nano skali. No izgleda i kao zgodna ručka kad se ugura u technic rupu.
Općenito, igla je napravljena od mekog materijala, ali vrhunske kvalitete. Nema guljenja ni ničeg.

MOC-abilnost: 9/10 (iako ne znam što još s injekcijom, znam da će zaslužiti ocjenu)
Novosti: 9/10 (sve novo, posebno dobra kosa)
Impresija: 8/10 (nije mi baš impresivno jer postoji već hrpa liječnica i liječnika, ipak - odličan ulov)




Ubacio sam i anketu, da izborom najdražih možete ocjeniti seriju 1 collectiblesa. U anketi možete izabrati bilo koliko figova.

I još jedna zanimljivost. LEGO priprema Minifigures Series 3, i na njoj, za razliku od 1 i 2 NEĆE biti bar koda po kojem se prepoznaje sadržaj vrećice!

_________________
Image
storyatures.com


07. Jul 2010. 13:35
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: Collectible minifigs - recenzije
5.) Crash Test Dummy
Image
Nešto što se nema često priliku vidjeti: minifig koji ne predstavlja čovjeka već lutku. Lutak je dosta škrt, oprema ništa posebno, ključa ima svugdje, a i registracije dolaze u hrpama setova (doduše obično u naljepnicama, što ovdje nije slučaj), i osim te dvije sitnice ostaloga nema. Ništa na glavi, ništa preko ramena.
Ipak, iako skromno opremljen, i jako ograničenih MOC-abilih mogućnosti, dummy je ipak jako jako šarmantan. Nešto kao Storm Trooperi - možeš ih staviti bilo gdje i uvijek će izgledati odlično.
Što se dizajna torzoa tiče kad sam prvi put vidio print čisto sam se oduševio. Struk je genijalno odrađen, savršeno dočarane metalne opruge.

MOC-abilnost: 7/10 (Da nije tog Stormtrooperskog šarma bilo bi za 2 manje)
Novosti: 8/10 (Cijeli je minifig značajna novost, ništa slično nije postojalo.)
Impresija: 8/10 (Lako se zaljubiti u njega)


Od prethodnih recenzija dugujem purana s različitim nogama i ludu ultra mega cool kreaciju s injekcijom:
Image
Image

By the way, igla ne prolazi baš lagano kroz tu rupu, nije mi jasno jel šira ili što. Al, sve u svemu, spojivo je.

_________________
Image
storyatures.com


07. Jul 2010. 23:15
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: Collectible minifigs - recenzije
6.) Astronaut
ImageImage
Astronaut je prava faca. Macho look, pištolj u ruci, brz na okidaču (zraka u pištolju upućuje da je uhvaćen u "pucnju").
Kao i ostali figovi koji tematski već postoje, tako je i ovaj tek osvježenje postojećih verzija Space minifigova. Lijep zanimljiv torzo i noge, nova luda kaciga, vrlo vrlo zanimljiva, a to što se može uhvatiti rukom je pregenijalno. Općenito, to mi je najgori dio starih kaciga. Jer kaciga u ruci npr motoriste, je baš ono.. arhetipska scena.
Vizor je ipak malo preobičan. Možda, da je reflektivni (crome) bi djelovao "svemirskiji". U kesici dolaze dva.

No ipak, vrhunac ove figure jest - svemirski pištolj!!!! Jei!!! Pravi retro space! Kao da je ispao iz Buck Rogersa ili s albuma Foo Fightersa. Ili iz Burtonovog Mars Attacksa, ili bilo kojeg sličnog filam iz ludih pedesetih i šezdesetih.
Uz to je i odlično dizajniran, puno mjesta za spojiti nešto i upgradeati ga u što već treba. A već sam ga vidio u nekoj vinjeti da glumi fen za kosu. :) Space gun FTW!

MOC-abilnost: 7/10
Novosti: 8/10 (Gun FTW)
Impresija: 9/10 (Impresivan mi je ovaj dečko)

_________________
Image
storyatures.com


08. Jul 2010. 11:26
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 13. Apr 2009. 11:07
Posts: 2117
Location: Zagreb, Hrvatska.
Post Re: Collectible minifigs - recenzije
Kolko sam ja skužio on ima onaj laser kraći od *light*sabera :LEGO05: Si to napisao? Da je zeleni laser bio bi super za yodu... Nadam se da ne griješim... Dugo nisam kupovao SW setove :LEGO07:

_________________
Dark ages.


08. Jul 2010. 16:33
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 14. Jun 2009. 13:53
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: Collectible minifigs - recenzije
Je, ovaj ''bar'' je nešto kraći od onih iz SW setova, i da, pištolj je strašno dobar, imam ih 2 :LEGO10: :LEGO10:

_________________
Vivat Croatia
odkad jesam, nikad valj'o nisam
živio old-school


08. Jul 2010. 19:31
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: Collectible minifigs - recenzije
Bar od astronauta jest kraći od običnog, nisam ni to primjetio.
No, nešto jesam sa slike injekcije provučene kroz dish. Kad sam odvojio injekciju i dish vidio sam da je igla oštećena! Iako je nazivno širine standardnog klipa injekcija se ne može gurati u uobičajene rupe!!! Iako sam odmah vidio da teže ide, pomislio sam da je to slučajno, ali nije. Ne može! Veeeeeeliki minus za injekciju!!!




7.) Mađioničar
Image
Iako je mađioničar skroz novo zanimanje u LEGO svijetu, ipak sam set i ne donosi neke novosti. Zanemarivši dobar torzo i lice (što imaju svi collectablesi) ostaje nam samo taj štap. Štap je ok, makar, imam osjećaj da bi se bijela boja brzo ogulila kad bi se štap gurao u rupe, ili čak hvatao rukom za taj dio.

Najčudnija je extra kosa. Dodatna kosa ipak upućuje da prava poza mađioničara nije sa cilindrom na glavi, već sa cilindrom na stolu, iz kojeg se izvlače mađioničarski rekviziti, najčešće zec ili golubovi ili šarene marame. Ali... gdje su ovdje rekviziti? Da... očito nešto nedostaje ovom setu, jedan zec u pravoj veličini bi bio upravo idealan.

No, da vidimo kako se gospodin snalazi u akciji...

A-bra-ka-da-bra!!!!
Image

...

ZEC IZ ŠEŠIRA!!!
Image


MOC-abilnost: 8/10 (Fino odijelo, smoking s leptir kravatom uvijek dobro dođe, kosa i cilindar također. Štap ipak... )
Novosti: 4/10 (Kraći čudno obojani štap i nije nešto jako novo)
Impresija: 6/10

_________________
Image
storyatures.com


09. Jul 2010. 10:55
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 22 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.