It is currently 18. May 2024. 22:43



Reply to topic  [ 1 post ] 
8417 Mag Wheel Master i 8420 Street Bike (Technic) 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4811
Post 8417 Mag Wheel Master i 8420 Street Bike (Technic)
Ajde da i ja napišem koju recenziju - samo što ću u jednu recenziju smjestiti 2 modela kao što naziv kaže. Nisam inače ljubitelj motora ali ova dva seta zbilja zaslužuju pohvale. Bilo bi lijepo kad bih ukomporirao i set 8420 jer ima jedinstvene kotače kao i skoro svaki LEGO motor te veličine + jedinstvene amortizere[/i]) no njega nemam pa ću ga preskočiti.

Model - 8417 iliti Mag Wheel Master. Godina proizvodnje - 1998. Posjedujem ih 2 i zbog dijelova koje jednostavno trebam imati duplo (glavni razlog kotači). Technics motori i super auti imaju jednu zanimljivu osobinu- naime i u jednoj i u drugoj kategoriji se pojavljuju kotači koji se pojavljuju isključivo na tim modelima ili na eventualno još kojem no osobina im je da su jedinstveni po tome a i nekim drugim stvarima.

Sam izgled modela po meni nije za najbolju ocjenu. Dizajn je mogao biti i bolji što se mene tiče

Image


Ali alternativni model koji je chopper baj d vej (inače iz nekog razloga skoro uvijek alternativni model kod technics motora) je poprilično dobar ali chopper uvijek dobro u LEGO izvedbi izgleda.

Image


Model je sam po sebi dakle dosta dobar a tim više što za prave technics fanove nudi dosta zanimljivih technics a i system dijelova (ruku na srce - 4 su glavna razloga nabavke technics dijelova - 1-atraktivnost modela, 2-količina dijelova, 3-posebni dijelovi i 4-mogućnost da se nešto novo nauči slagajući konstrukciju i mehaniku). Za ovakav model ima popriličan broj zupčanika, liftarmova i ostalih standardnih technics dijelova. Od nekih zanimljivijih bi spomenuo plave žilave hoseve koji su vidljivi na prvoj slici. U to vrijeme su to bili standardni dijelovi u dosta technics dijelova. Imam osobno Technics Indy car 8445 set čiji je mehanizam za skretanje koncipiran na upotrebi takvih hoseva. Nadalje zanimljivi dijelovi su lanci, ovaj neobičan liftarm kojeg još nisam stigao upotrijebiti, jedan amortizer, ove male gume i ovi zakon kotači - jedan masni i jedan tanki (naravno s gumama)

Image


Što se slijedećeg modela tiče on je iz prošle godine i po mnogočemu je bolji. Riječ je dakle o 8051 setu. Eh sad - 8417 je dosta velik no ovaj motor je zbilja velik!. Kad sam ga složio nisam mogao vjerovat krajnjem ishodu.

Image


Svoju veličinu naravno može zahvaliti samo svojim kotačima koji su trenutno najveći koje imam. Da ne govorim o tome da su predivni. Kao i u 8417 sve fukncionira besprijekorno. Dakle cilindri na fejk motoru (oba modela ih imaju), lanci, ma sve sve. Jedino alternativni model koji je... pogađate - chopper, nekako napravljen odlično no kao da su za to funkcije žrtvovane. Kad ga pokušate pokrenuti kao da lanci malo zapnu. Isprva sam mislio da nisam dovoljno karika stavio ili da sam ih previše stavio no prebrojao sam ih prema instrukcijama i sve je bilo u redu. Malo i konstrukcija sa te strane šteka jer je nešto savitljivija, no što je tu je. Neću im zamjeriti. Ionako setove u principu samo jednom sastavim i onda sve ide u dijelove.

Image


Za pohvaliti su naljepnice. Nisam lud za naljkama ali ove su jako upotrebljive. Dakle odlično izgledaju i među njima postoje naljke s cajgerima za brzine i ulje. U mom slučaju jaaaako iskoristivo. Pogotovo zbog činjenice da sam nabavio ovaj set također u 2 primjerka. Za napomenu - naljke u 8417 su zanemarive za moje kriterije.

Image


Dijelovi su većinom klasični technics dijelovi. Ima novijih, ima starijih. Tu su i technics panelke (bez kojih ne može očito niti jedan technics model u zadnjih 10 godina proći) kojih ima zavidan broj, naravno lanci kojih ima znatno više nego u 8417, jedan mali i 2 veća amortizera, ovaj gumičasti dio u kojeg se mogu 2 axla provući (još nisam našao primjenu na svojim modelima za taj dio ali ima vremena) i naravno kotači s gumama.

Image


Sve u svemu s cijenom sam i predobro prošao što se oba modela tiče i toplo ih preporučam

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


19. Apr 2011. 14:01
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 1 post ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.