It is currently 19. May 2024. 00:54



Reply to topic  [ 8 posts ] 
8146 - Nitro Muscle (Racers) 
Author Message
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post 8146 - Nitro Muscle (Racers)
Set nije više aktualan, ali ima nekih zanimljivosti, a i ovo je prva prava recenzija na internetu.

8146 Nitro Muscle - 2007
Bs link
BL link

Kupio sam dva komada ovog seta jer sam htio imati četiri veće (stražnje) gume, a iste dolaze jedino u ovom setu*. Originalan plan je bio kupiti jedan set i posebno još jedan komplet kotača, ali nema više x1825 guma na BL-u**:
guma+felga (kao što vidite - no lots for sale)
guma sama (rapidos2 ih nije imao kad sam radio narudžbe)

(Felge i manje (prednje) gume nisu problem jer su dolazile i u drugim setovima.)

x1825 gume su vrlo slične 2997 gumama s malom razlikom u dimenzijama pa nisu skroz kompatibilne sa istim felgama. 2997 pašu samo na felge koje dolaze u bijeloj boji, a x1825 na felge koje dolaze u crnoj i svijetlo sivim bojama što su više boje za felge nego bijela.

Kupio sam jedan MISB i jedan otvoreni novi set zbog manje poštarine (od različitih prodavača - tad najjeftinija dva na BL-u).

Image

Zadnja strana kutije pokazuje funkcije kao i obično. Nema B-modela.

Image

Jedno je očito već na prvi pogled. :LEGO54: 1:1? Mislim da ne.

Image

Uputstva u jednoj knjizi sa lijepim uvezom umjesto klamerica. :LEGO70:

Image

Zrcalne naljepnice (kotač je ovdje za usporedbu veličine i za odraz). Ne lijepim naljepnice kako dođu u setovima jer setove kupujem radi dijelova pa mislim da ću neke od ovih naljepnica nalijepiti na glatke pločice ako će mi trebati. Manje naljepnice kao da su upravo za to i napravljene. U setu se lijepe kao jedna 1x14 naljepnica, ali odvojena u tri manje naljepnice (1x4+1x5+1x5) što je super. :LEGO62:

Image

Sadržaj kutije u kutiji (minus knjiga i naljepnice). Kutija je od iznenađujuće mekog kartona.

Image

Van kutije. Primijetite duple i trostruke vrećice, sve bez brojeva. :LEGO03:

Image

Van iz vrećica i nazad u kutiju.

Image

Zanimljivi dijelovi: već spomenute gume, žuti kutni paneli (20 komada u setu), motori i Technic paneli (3 para).

Image

Ostali dijelovi koje treba spomenuti su crni dugi pinovi koje je jako teško ugurati u rupe i izvaditi iz istih (valjda su zato prešli na plave), puno žutih konektora (ali malo različitih vrsta), crveni debeli prsteni i stari nazubljeni axle joiner-i.

Dio slaganja. Primijetite asimetrično postavljenu letvu. :LEGO55:

Image

Zanimljivo je da kotači nisu zadnje kockice u gradnji. Stavljaju se prije karoserije.

Image

Gotov model. Mislim da opravdava veličinu kutije.

Image

Preostale kockice.

Image

Prilično šupalj model, ali nije neočekivano.

Image

Image

Bez komentara.

Image

Image

Nije baš ljepotica na svjetskoj razini, ha?

Image

Mala felga za skretanje i rupa u koju stane šaka su jednostavno... ma ni ne znam što bih rekao. :LEGO46:

Image

Iz kojeg razloga gril nije spojen na ostatak karoserije i zašto gotovo ni nema prednjih blatobrana ostaje misterija. Vidi se i prazan interijer. Boce nitra su fora, ali dalo bi se tu unutrašnjost i bolje.

Image

Image

I na kraju, volan je grozan. U mjerilu je sjedala (koje je puuuno premaleno za ovaj auto), nefunkcionalan i čak se ne može slobodno okretati. Umjesto toga može se ovo s njim. :LEGO66:

Image



Mislim da bi se ova poboljšanja dala napraviti: spojiti gril na ostatak karoserije, dodati prednje blatobrane, zamijeniti sjedalo i volan, dodati HOG (hand of god) volan, popuniti rupe, dodati diff i spojiti ga na V8 ispod ovih velikih ružnih motora.

Nemam pojma kako bih ocijenio ovaj set jer sam ga kupio samo radi dijelova (kotača, točnije), ali probat ću.

Izgled: 4/10
Slaganje: 5/10
Igrivost: 8/10
Kockice: 8/10
Cijena: 5/10

Ukupno: 6/10

Nadam se da vas nisam udavio recenzijom i, ako želite one rijetke gume - požurite jer na BL-u je setova još 28, a guma samo 3***. :LEGO05:

EDIT 27.03.2013.:
* - Sve do pojave seta 42000 - Grand Prix Racer.
** - Naravno, situacija je sad drukčija.
*** - Ne sad, očito - nego u vrijeme pisanja recenzije.

_________________
flickr YouTube Brickset


30. Jun 2011. 18:08
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4811
Post Re: 8146 Nitro Muscle - recenzija
Ajme koji bezvezan set. Fakat ovi dijelovi koje si posebno spomenuo su jedini razlozi zašto je dobro nabaviti ovaj model. Kotači pod broj jedan definitivno. Kod Matije smo jednom o tom setu raspravljali. Na kutiji izgleda fora no ovako složen vulgaris pofotkan... ajme meni... više ko olupina auta zbog toliko šupljine nego ko pravi trkaći auto. Onaj stražnji dio mi je misterij. Kaj je dizajneru ponestalo volje? Ko da su rekli dizajneru da napravi neki jeftini model s toliko i toliko kockica pa da bi poboljšali prodaju dodali su ove odlične kotače. Pih.

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


30. Jun 2011. 18:24
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4915
Post Re: 8146 Nitro Muscle - recenzija
Lijepa recenzija, točkovi su prva liga.

btw
Ja sam kupio neke polovne setove koji nisu bili ništa naročito samo zbog velikog broja dijelova koji se onda dobiju relativno jeftino.

_________________
Flickr


30. Jun 2011. 18:33
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: 8146 Nitro Muscle - recenzija
S obzirom da imam set, mogu potvrditi da je skroz bezveze.
Veći dio tog seta mi stoji čitav, jer nemam za što iskoristiti dijelove, a i polijepio sam naljepnice...

Recenzija je super, ali zamjeram dvije stvari: nema slike gornjeg dijela auta zasebno (onaj dio koji se podiže), niti
si izbliza uslikao kako je to pričvršćeno.


:otvara KOCKICE u novom tabu:
:otvara 10190 Market Street:
:LEGO41:

Krivnju stavljam na 'Mark as Read' gumbić. Da čitam topice koji počinju s K:, posudio bih ti (osim ako
si ih baš htio kupiti).

Ali pitanje: zašto si u topic za kupnju stavio tanke gume, ako su ti trebale deblje?

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


30. Jun 2011. 18:44
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: 8146 Nitro Muscle - recenzija
Tad su mi trebale tanje tj. sad mi trebaju i jedne i druge. :LEGO23: :LEGO22:

_________________
flickr YouTube Brickset


30. Jun 2011. 18:58
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 8146 Nitro Muscle - recenzija
Bravo za recenziju. Set i nije tako loš. Super žute kocke. Fuj naljepnice.


30. Jun 2011. 20:09
Profile
Post Re: 8146 Nitro Muscle - recenzija
meni je model predobar!


30. Jun 2011. 23:37
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: 8146 Nitro Muscle - recenzija
Ne znam.., i meni je model dobar, ako ne i odličan...
Ali to sam ja.., papak za "Tehniks"...


01. Jul 2011. 10:36
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 8 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.