It is currently 28. Mar 2024. 12:59



Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
8547 - Mindstorms NXT 2.0 (Mindstorms) 
Author Message
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 8547 - Mindstorms NXT 2.0 (Mindstorms) - prvi dio
Hvala svima na komentarima, drago mi je da vas zanima... nadam se da nećete uvenuti dok dođemo do kraja. :LEGO07:

Hrczs1 wrote:
Al, to više nije LEGO... Znam, jest. Meni barem nije.
Pa da! To je upravo ta dilema koja se provlači kao lajtmotiv kroz ovu recenziju. Meni je još gore kad priznajem samo osnovne boje i kockice proizvedene do, recimo, 1995. Baš razmišljam, moram još provjeriti je li doista tako, upravo je šokantno da u svim tim dijelovima nema ni jednog jedinog studa. :LEGO18: Shvaćam da moderni graditelji vole studless, ali to tek u završnom sloju... ali kako pričvrstiti npr. motor ako ga želiš upotrijebiti za nešto u cityju? Technic kocke su nekoć imale studove, ali sad nemaju. Da pričvrstim motor u city, moram posegnuti u svoju zalihu za kockom iz prošlog stoljeća kao vezom?!

Volio bih da ovo prokomentira netko od kolega tko je jak u Technicu, možda je iz njegove perspektive sve OK i nema dileme.

Galadriel wrote:
svi znaju da ja preferiram zgradice
I ja! :LEGO04: Ali ideja ovog proučavanja je u konačnici u zgradicu ugraditi npr. lift koji se ponaša pametno kao i ovi današnji pravi liftovi ili npr. uspinjaču koja će sama sobom upravljati. Ili tako nešto. :LEGO15:

gogzzzz wrote:
jedno pitanje : nakon sklapanja prve "kreacije" i zezancije ...jel zelja i volja malo pokleknula ?
Ne, dapače. Dogodilo se nešto drugo. Iako sam možda to trebao očekivati, zapravo me zaskočilo da ne mogu, kao s normalnim setom, završiti model u jednom slaganju - dužem ili kraćem, s pauzom za ručak, posao ili spavanje, ali načelno - jednom. Ako i nemaš puno vremena za igru, i veliki set ćeš stići završiti za, recimo, tjedan-dva. A ovdje ima toliko smjerova koje možeš ili čak moraš proučavati da na koncu, ako ne stigneš, raste frustracija što se to toliko oteže. Kod mene se oteglo na osam mjeseci do sada, a zapravo sam još daleko da proučim i napravim sve što mi pada na pamet.

:LEGO08:

Marin wrote:
Nego... Nekoć su se gusjenice proizvodile i od jednog komada gume, kao u ovom setu iz 1973.
Doista! Čak i imam dvije, iz seta 107. Međutim, u ovom kontekstu ih nisam spominjao jer mi ne spadaju u tu "tešku kategoriju" koja se koristi za velike/veće modele. Kao što, recimo, OVA GUMA nije iskoristiva za gabarite Technic vozila... A oba spomenuta "izgradiva lanca" bi bila.

legomaniac wrote:
Jedini problem mi je programiranje. Sigurno je jednostavno samo jos nisam skontao.
Jest, jednostavno je. Treba se malo ufurati u "programersku logiku", a onda je kao vodu piti. Ovisno o tome gdje si zapeo, možda ti pomogne ovaj nastavak recenzije.

Najprije VAŽNO UPOZORENJE: nastavak koji slijedi možda treba shvatiti kao neki međunastavak. Ili intermezzo. Jer u njemu nema slaganja ni jedne jedine kockice! :LEGO29: Čitate ga na vlastitu odgovornost, a tko misli da bi mu to moglo uzrokovati osobite duševne boli, bolje da ga preskoči. U trećem, završnom dijelu, opet recenziram kockice. Zapravo i ja riskiram ovim postom da dobijem opomenu moderatora zbog off-topica. :LEGO13:

Dakle, u prošlom nastavku stali smo nakon izrade batrljačne šasije.

Image

A sad, da bismo se nastavili igrati kockicama, uključujemo računalo. :fp:

Instalacija se nudi na četiri jezika: njemačkom, engleskom, francuskom i nizozemskom. Nakon odabira, saznajemo da će se instalirati LEGO Mindstorms NXT Driver i LEGO Mindstorms NXT Software v. 20f4 (koji sadrži i upute za modele seta i alate za obradu slike i zvuka... naravno, ne Photoshop i SoundForge, nego alate opsega koji pametnoj kocki treba).

A onda nešto što je sasvim logično u recenziranju za Bug ili Vidi, ali za LEGO set je totalno nestvarno... slažete li se s EULA-om? Evo pasosa koji će vas možda posebno zanimati:

Image

Znači, može i instalacija na više računala, hvala Bogu... Ostalo je uobičajeno "ne čačkaj, to je naše", "nismo krivi", "ne poželi tuđeg ženidbenog druga" i slično... Slažemo se... Next...

Image

Instalacija traje cca četiri minute, isprobano na različitim računalima s različitim Windowsima, i uvijek je otprilike tu negdje. Još koju minutu program troši za inicijalizaciju prilikom prvog pokretanja. U prvom instaliranju prvo pokretanje nije uspjelo - mislio sam da je to zato što je instalirano s admin ovlastima (naravno), a pokretano s user računa, međutim, kod još jedne instalacije s takvom kombinacijom, da potvrdim tezu, nije se ponovilo. Nemam pojma što mu je bilo. Valjda bi na Macu sve radilo iz prve.

I evo ga:

Image

U ovom desnom stupcu je Robo Center - to su zapravo instrukcije za sastavljanje, u četiri kategorije, od kojih svaka sadrži upute za jedan od osnovnih četiri modela seta, a mogu se s neta skidati i nove upute i ugrađivati u Centar.

Ako, dakle, otvorite prvu kategoriju, ponudit će vam se model lansera loptica, a kad odaberete njega, dobit ćete ovo:

Image

Znači, izgradnja je podijeljena u četiri dijela, od kojih smo prvi, izgradnju batrljačne šasije, za koju sad saznajemo da se zove Driving Base, već prošli bez računala. Zato odabiremo drugu fazu, dodavanje detektora boje. (Kasnije ćemo vidjeti da je ta faza tek tako, da se igramo detektorom... u trećoj ga skidamo i stavljamo nešto drugo...).

Sad ćete pak vidjeti da se izgradnja svakog dijela, pa i ovo dodavanje detektora boje, sastoji od slaganja, programiranja i ispitivanja, tj. da se otvorio niz Building Guide, Programming Guide i Test Guide (Next Step nas, naravno, prebacuje na izgradnju idućeg dijela):

Image

Klikom na "start" konačno se pokazuju upute za sastavljanje, najprije u sklopu tog desnog stupca na ekranu:

Image

Ali klikom na "zoom" povećavamo ih na cijeli prozor programa. Obratite li pozornost na ovo 1 / 4, zaključit ćete da je dogradnja tog detektora boje prilično jednostavna, jer je to prvi od samo četiri koraka. (Otkrit ću odmah: kod robota će samo noge imati 73 koraka. :LEGO25: )

Poslije slaganja - programiranje:

Image

Tekst je kao nekakav izazov, piše što se očekuje da isprogramirate. Možete pokušati posve sami, koristiti se vodičem korak po korak (vidite da u ovom slučaju ima deset koraka), ali i kliknuti "sample program", pa se cijeli program odmah učita. Za ovu priliku iskoristit ćemo tu mogućnost:

Image

Evo programa izbliza:

Image

Odvija se redom po LEGO kockici na koju su poslagani kvadrati-naredbe (prvi mali narančasti Mindstorms-kvadratić je mjesto odakle program kreće kad ga se pokrene): prvo jedan za pokretanje motora, onda jedan za provjeravanje boje, pa opet dva za motore. Ako, recimo, kliknemo na prvi kvadrat-naredbu, u donjem desnom uglu ekrana dobivamo prvu pomoć koja nam ga objašnjava:

Image

A dolje lijevo bude dio u kojem se postavljaju parametri naredbe:

Image

Na primjer, parametri su: na koje će se motore naredba odnositi (tj. kroz koji port će naredba otići) - već smo u prvom dijelu recenzije rekli da motori koji poganjaju lijevu i desnu osovinu moraju biti spojeni na izlaze B i C. Zatim smjer pojedinog motora (direction), skretanje, trajanje pokreta, brzina... Sve to vrlo uredno objašnjava onaj More Help koji ste vidjeli u sklopu okvira s prvom pomoći, tako da se zapravo - nakon prvog hvatanja gdje je što - sve prilično lako pokopča. Ništa teže nego namještanje settingsa u Windowsima. :LEGO03:

Kad je program gotov, slijedi testiranje: u tom odjeljku piše što se očekuje da model napravi i što ako to ne učini. Naravno, da bi se testiralo, program se downloada preko USB kabla ili Bluetoothom u pametnu kocku. Tome služe gumbići iz ovog kvarta:

Image

Ali, ovaj gore lijevo otvara pristup kockinoj memoriji, pa možete po njoj vršljati, preslagivati i tako dalje. Kao, recimo, po svom PC-ju uz pomoć Windows Explorera.

Još riječ-dvije o alatima, prije svega o mogućnosti da u pametnu kocku usišete neku svoju sličicu da je pokazuje na ekranu. Ne treba očekivati čuda - već sam rekao da joj je ekran monokromatski, 100x64 px. Ako, recimo, u softver ubacite naš 3D klupski logo, zumirate ga i centrirate...

Image

...prvi ponuđeni rezultat je ovaj:

Image

Možete se igrati i količinom detalja koji ulaze u pretvorbu, ali bez ručnog ispravljanja nećete baš pročitati "Kockice". Međutim, taj klizač za detalje je zgodan jer možete nizom slika isprogramirati i nekakvu animaciju:

Image

Slično je iberjednostavan i editor zvuka. Ako se učitava nešto već snimljeno, treba biti oprezan s parametrima snimke, jer ih ovaj editor ograničeno shvaća pa može, recimo, snimku od 10" uz krivi bitrate rastegnuti na 40"... možete misliti što od toga ispadne.

[amen]

U idućem, posljednjem nastavku, slažemo. Uglavnom. Laku noć i hvala na pažnji.

Image


04. Apr 2013. 00:03
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: 8547 - Mindstorms NXT 2.0 (Mindstorms) - prvi dio
Eustahije wrote:
...Technic kocke su nekoć imale studove, ali sad nemaju. Da pričvrstim motor u city, moram posegnuti u svoju zalihu za kockom iz prošlog stoljeća kao vezom?!

Ozbiljno? Meni hrpa kockica pada na pamet. :LEGO05:

Eustahije wrote:
...sve OK i nema dileme.

I po meni Mindstorms (a i PF) jesu LEGO i ne mislim da su otišli predaleko s tim.

_________________
flickr YouTube Brickset


04. Apr 2013. 00:16
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: 8547 - Mindstorms NXT 2.0 (Mindstorms) - (2. dio na str.
Pa ovo nije recenzija, ovo je uputa za korištenje na hrvatskom.
Dao si (si) truda, nema šta...
Ide u posebne fajlove, za nedajbože da jednom pređem na NELEGO :LEGO24:
Moj Padawane.., prešo si na mračnu stranu...
Marinče već odavno. Njemu nema pomoći. Ali ti...
(a i PF) DA.


04. Apr 2013. 08:54
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 8547 - Mindstorms NXT 2.0 (Mindstorms) - (2. dio na str.
Marin wrote:
Ozbiljno?
Kad sam ja igdje napisao nešto ozbiljno?

boba_jagoda wrote:
Kod nas na faksu pocetnicki praktikum iz robotike je sa lego mindstormsima, te uvijek imaju noc robotike gdje predstavljaju projekte
Ozbiljno? Kao da mi je netko pričao da su i na našem nekom faksu planirali tako nešto, ali odustali... Može neki izvještaj s iduće noći robotike, kad bude? Jasno, ako se složimo da Mindstorms spada u LEGO. :LEGO04:

Hrczs1 wrote:
Moj Padawane.., prešo si na mračnu stranu...

:LEGO16:

Krkljljljlj... hhhhhhh....

Image

Dobro, dokrajčimo to. Ova recenzija već i sad predugo traje, a mogla bi se otegnuti unedogled ako bih detaljno opisivao sastavljanja svih četiriju modela koje set nudi. Prvi smo napravili do pola (tj. složili smo onaj Driving Base), druga dva preskačem i prelazim odmah na najzamršeniji, koji će raspoložive resurse iskoristiti do krajnjih granica.

Image

Rekao sam već, ova slika iz reklame je umjetno stvorena, ali ne sumnjam da će vam se svidjeti i robotova prirodna figura, bez seanse LEGO-ovih vizažista. Ili što su već.

Za početak, trebat će nam svi dijelovi, uključivši i one iskorištene za brzostartni polumodel. Još jedno njegovo paljenje i malo igre (u međuvremenu je izmuzao baterije, pa su mu promijenjene), i onda:

Image

Kockice si bio i u kockice ćeš se pretvoriti. :svecenik: (Uh, gledajte, na monitoru još daje znakove života... čini se da sam ga zaboravio isključiti prije fotkanja.)

Ostale vrećice, podsjećam, nisu numerirane i pokazat će se ispravnom moja pretpostavka da će mi trebati iz svake ponešto. Otvorio sam sve. Bacite pogled:

Image
Ovdje gore su najizraženiji krokodilovi narančasti (sic!) zubi. Ostat će neiskorišteni, robot je bezub.

Image
Dvije narančaste kockice potegnite u slučaju opasnosti.

Image
Budući da sam preskočio dva modela, imam rupe u znanju. Neka me netko prosvijetli - imaju li ova škorpionova kliješta neku ozbiljnu funkciju? (Ako nitko ne zna, obećajem da ću istražiti.)

Image
Iz ove vrećice ćemo osim uobičajenog građevnog materijala upotrijebiti samo raznobojne kuglice za robotove motoričke i intelektualne vježbe. Gume, veliki zupčanici i ovo što izgleda kao dijelovi kralježnice koje se dohvatio kiropraktičar-manijak (a služi da drži loptice u lanseru loptica) ostaje neiskorišteno.

Inače, ne sumnjam da je nekom od naših stručnjaka za Technic svaka ova slika posebna i da mu puno govori. Meni je više kao ona igra "nađi deset razlika na istim slikama". Točnije, tako mi je bilo u početku, ali brzo se navikneš i hrpu u kojoj je neki dio pogađaš u... 66% slučajeva. Problem stvara i što neki dio u uputama (tj. na ekranu starog laptopa) izgleda sivkasto i kao lud ga tražiš dok ne shvatiš da je to što ti treba zapravo crno. I slično.

Ovo je ispalo iz jedne od vrećica i fotkao sam prije raspakiravanja... čitaj "prije nego što se sve rasulo po podu":
Image
Uočite dvije bijele gumice - stavio sam ih na plavi paketić da se ne utope na bijelom stolu.

Jasno, sastavlja se po onim etapama koje ste naučili u prethodnom dijelu recenzije, sagradi-programiraj-testiraj, za svaku cjelinu koja se gradi. Upute su, naravno, u računalu. Neću vas daviti s tim uputama i programiranjem, znam da vam je toga bilo dosta u prethodnom nastavku, samo ću vam pokazati koje su točno cjeline pri izgradnji ovog modela:

Image

Znači, prvo noge.

Ovo je gotovo jedno stopalo:

Image

Sastoji se od ravno 50 dijelova. Mislim da je to u redu, s obzirom na to da i u ljudskom pandanu ima prilična količina dijelova:

Image

U nastavku malo gradimo neko imperijalno čudo iz Star Warsa ili, ako vam je draže, sfingu ili cucka koji maše repom...

Image

Začudio me ovaj detalj pri sastavljanju tog čuda:

Image

Mislim na ova spajanja pod brojevima 1 i 2 - nije nikakav zglob, nego je kruto, praktički da ispadne "nova kockica" za spajanje tog senzora. Pretpostavljam da su mladi dizajneri seta, shodno modernoj LEGO filozofiji, zamislili za tu novu kockicu napraviti novi kalup i izliti je u komadu, a onda je slučajno naišao neki Christiansen senior i rekao: Gutter, kom nu tage dig sammen. Vores legetoj er ved at blive bygget, og ikke kommer i ét stykke.

Oprostite na digresiji, vratimo se pitanju što je to. Ipak je noga, postaje očito kad se spoji sa stopalom:

Image

Senzor pokreta javljat će pametnoj kocki kad noga dođe u krajnji položaj, tj. kad prekidač dotakne onaj pin iza. Bar sam tako zaključio tijekom izgradnje, kasnije ću zaključiti da je tu za svaki slučaj, jer već sama kocka u koju je utaknut aktivira senzor.

Kad sastavite i drugu, zrcalnu nogu, u ovom dijelu gradnje dodajete i trup, koji uglavnom čini pametna kocka. To je posljednja prilika da vam pokažem onaj praktični poklopac za baterije straga (kopča je s lijeva, dosta tvrda da ne iskoči slučajno, ali bez šarafića):

Image

Ovdje si, međutim, tu praktičnost možete zataknuti za šešir, jer u idućem koraku na leđa dižete treći motor za pokretanje ramena i šaka, pa poslije još hrpu koječega, uključivši petljanciju s kabelima. Za mijenjanje baterija trebat će raskopati pola modela.

Kad sam već kod cable managementa koji sam već spominjao kao jedan od većih problema seta, evo nas. Pogledajte ove priključke na vrhu:

Image

A evo kako su u uputama zamislili da to izgleda:

Image

Na toj slici kao da su s 3D prešli u 2D, kad im je tako pasalo. A ti prtljaj, stišći tu tvrdu izolaciju, savijaj u strahu da neka žila unutra ne pukne... Kad sastaviš ramena, naime, ona se direktno mrdaju po tome:

Image

Nakon nekoliko dana upotrebe, rezultat bude ovaj:

Image
Možda sam mogao zaokružiti crvenim, ali mislim da i ovako svi vidite izlizanost na lijevom i desnom kablu i laganu urezotinu na srednjem. :LEGO09:

Nakon toga sam ramena spojio tako da ih nisam turio do kraja na onaj plavi pin. Ne garantiram, možda su sâma sjela, ali čini se da više ne čujem da se motor muči, pa je valjda otpor ipak manji.

Sjećate se, nakon svake faze gradnje u kocku se ubacuje program za testiranje. Nemam Bluetooth, pa sam spajao USB kabel - utičnica je gore na vrhu, skroz desno. Kad sam sastavio noge, nije bilo problema. Robot je prvo mrdao svakom nogom kao da trese blato s cipela, a onda malo hodao naprijed-natrag. Ali kad sam dodao ramena...

Image

Ne vidi se dobro, ali rame pokriva barem pola utičnice. Čudeći se, riješio sam to odvaljivanjem svega što smeta... tek sam poslije shvatio da sam mogao ručno pomaknuti ramena i osloboditi utičnicu.

Od sastavljanja ramena ističem jedan zanimljiv spoj koji do sada nisam vidio. Na gornjim fotkama već je prikazan, a evo ovdje posebno, kako se sastavlja:

Image

U testiranju, robot šeće i mrda ramenima naprijed-natrag. Kako je koja ruka naprijed, šaka joj se otvara (gura je jedna kockica), a kad se vrati natrag, zatvara se (uz pomoć gumice).

Image

Kao što vidite, malo je spooky, kao da mu je glava u želucu, jer na ekrančiću crta oči koje gleduckaju lijevo-desno.

U neutralnom položaju, obje šake su zatvorene:

Image

U vezi s tim šakama, evo male igre "izbaci uljeza":
Image

Ova donja lijeva "kockica", kojom se zatvaraju šake (recimo da su to prsti) nije plastična, nego gumasta. Zbog povećanja trenja, kad želite da robot nešto drži u ruci.

Kad doista dodate pravu glavu, pomoći oko uštekavanja USB-a nema:

Image

Utikač je previsok da bi ga se ispod glave moglo izravnati i utaknuti. Jedino rješenje je dekapitacija. Što očito shvaća i robot, ako je suditi po blagotelećem pogledu i uzdignutoj obrvi.

Evo ga, u cijeloj njegovoj divoti (uz napomenu: ja sam jedan od onih koji ne lijepe naljepnice ako se baš ne mora... mislim da su ovdje posve nepotrebne):

Image

Rezervni par očiju i dalje je u želucu. Hmm... Valjda sam kod fotkanja imao uključe onaj testni program za fazu bez glave. Moram provjeriti što se prikazuje kod kasnijih testiranja.

Nad njegovom desnom rukom je senzor boje. Kad uključite konačni testni program, najprije se ne zbiva ništa, dok mu ne mahnete rukom pred očima. Onda dođe do vas i kaže Green, please. To hoće reći da mu u desnu ruku stavite zelenu kuglicu. Ako mu date neku drugu, reći će koje je boje i s gnušanjem je hititi. Ako mu date zelenu, reći će Green! i otplesati ples sreće! :LEGO28:

Malo stražnjeg pogleda:

Image

Duravo okretanje leđa je isto nešto što robot radi: U jednoj međufazi testiranja, kad mu mahnete, dođe do vas. Kad mu onda stavite šaku pod nos, uvrijeđeno se okrene za 180 stupnjeva i ode.

Video nisam snimao, ali nađe ih se na JuTuBiju uz malo pretraživanja. Ima stvarno ludih kreacija. Ove modele iz seta možete, recimo, pogledati u uratku The new LEGO MINDSTORMS NXT kit - through the eyes of a two year old.

:LEGO04:

Zaključno?

Nema sumnje: set nudi ekstremno puno mogućnosti i zabave. To se vidi već iz kilometraže ove recenzije - a nismo dotakli baš sve. Kad to istražite, svaki složeni model možete pokušati preprogramirati da radi nešto drugo i/ili drukčije, na netu možete naći upute i za druge modele s dijelovima iz seta, a naravno da onda rastu apetiti i gradite nešto svoje. Mogu proći godine dok ne osjetite potrebu dokupiti još nešto. (Osim baterija, naravno.)

Ljubitelji Technica tu imaju i finu kilažu dijelova za svoju zbirku i kreacije.

Ali ljubitelji cityja... Marin je već dokazao da postoje načini uglavljivanja dijelova i u city kreacije. Međutim, meni je malo razočaravajuće što nemam korisne dodatne obične građe za, štojaznam, jedan zid kuće ili bilo što drugo što bih napravio od klasičnih LEGO kocaka. Oni stari Technic dijelovi bili su normalne kocke s rupama:

Image

To se lako ugradi u običan zid pa imate, recimo, ventilacijske otvore u zidu. Ali, s ovim se možete samo čuditi:

Image

Inače, na tržištu su nabavljivi i mnogi drugi senzori: LEGO, recimo, OVDJE nudi senzor zvuka i kompas, HiTechnic Products prodaje senzore kuta, ubrzanja, visine, čak i IR prijamnik koji može poslužiti za spajanje NXT-a s Power Functions... kažu da im je proizvode LEGO certificirao, pa bi valjda i kod Marina prošli. I tako dalje i tako dalje.

Hvala na pozornosti, uz srdačne pozdravi od novih ukućana: robota u čijem smo rađanju ovdje sudjelovali i njegovog rođaka iz dijela familije koji nije toliko kompliciran. :LEGO02:

Image


04. Apr 2013. 15:56
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: 8547 - Mindstorms NXT 2.0 (Mindstorms) - (tri dijela)
imaju li ova škorpionova kliješta neku ozbiljnu funkciju? (Ako nitko ne zna, obećajem da ću istražiti
Ako misliš na ono što mislim, onda to služi da umetneš u nju kuglicu bilo koje boje i pogodiš (stiskanjem u sredini sa dva prsta, taman iza loptice) sestru ili brata u oko istom, a što je LEGO nadam se uredno prekrižio kao opciju, uglavnom kod Bionicle setova.
Fala,fala.., bilježim se sa štovanjem...
Nego, tek si me na kraju možebitno očarao s izgledom robota, odnosno NXT-a u robot obliku.
Ove điđe, miđe prije su mi onak. Ovak mi ima neki humaniji, topliji oblik, ak se kužimo...
Dođe ti da si njegov "Stvoritelj", buci, buci po obrazima.., i to...
Đepeto...
Jelte...


04. Apr 2013. 16:20
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 21. Sep 2009. 02:07
Posts: 558
Location: Zagreb
Post Re: 8547 - Mindstorms NXT 2.0 (Mindstorms) - (tri dijela)
Vrhunska recenzija, srecom nisi isao u detalje :mrgreen:

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Corwin


04. Apr 2013. 16:41
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: 8547 - Mindstorms NXT 2.0 (Mindstorms) - (tri dijela)
Super recenzija :LEGO07: :LEGO07: :LEGO07: .

_________________
Flickr


04. Apr 2013. 18:30
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: 8547 - Mindstorms NXT 2.0 (Mindstorms) - (2. dio na str.
Eustahije wrote:
boba_jagoda wrote:
Kod nas na faksu pocetnicki praktikum iz robotike je sa lego mindstormsima, te uvijek imaju noc robotike gdje predstavljaju projekte
Ozbiljno? Kao da mi je netko pričao da su i na našem nekom faksu planirali tako nešto, ali odustali... Može neki izvještaj s iduće noći robotike, kad bude? Jasno, ako se složimo da Mindstorms spada u LEGO. :LEGO04:

Zadnja je bila 20.04.2012:
http://ornella.iwr.uni-heidelberg.de/LNDR12/HD_LegoLiga.html
Ako budem u prilici posjetit ovogodisnju, moze i izvjestaj...

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


04. Apr 2013. 19:08
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 06. Sep 2012. 17:49
Posts: 117
Location: Zagreb
Post Re: 8547 - Mindstorms NXT 2.0 (Mindstorms) - (tri dijela)
Hvala na super recenziji :klanjanje: :klanjanje: :klanjanje:


04. Apr 2013. 23:04
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 8547 - Mindstorms NXT 2.0 (Mindstorms) - (tri dijela)
Već duže vrijeme ja i klinac razmišljamo malo počačkati tu robotiku, štoviše izlazi novi maindstorms, iako za sada je van mojeg novčanog bađeta.

Recenzija ti je odlična mada mi je žao što si ju skratio :LEGO13: .


Sada sam zbunjen količinom kompliciranosti svega ovoga...


05. Apr 2013. 08:35
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.