It is currently 28. Mar 2024. 09:50



Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next
6450 -Mobile Police Truck,6480 -Hook and Ladder Truck (Town) 
Author Message
Administrator

Joined: 02. Jan 2013. 11:13
Posts: 2328
Post 6450 -Mobile Police Truck,6480 -Hook and Ladder Truck (Town)
Pozdrav svima. Pomalo vadim iz svoje arhive stare setove, čistim i slažem ponovo. Setovi koje imam su iz mog djetinjstva sredina 80tih do početka 90tih, skoro svi iz teme Town. Pa sam se odlučio i ja priključiti ovom „recenzentskom proljeću“ sa svojim prvom recenzijom – u biti duplom recenzijom jer su setovi dosta povezani. Nemojte zamjeriti ako je nešto krivo napravljeno (subject mi je bio predugačak pa sam morao maknuti dva razmaka da stane; to znam da je krivo). Možda je najbolje da počnem recenziju sa slikom oba seta u svojim kutijama:
Image

Započet ću sa vatrogasnim vozilom:
Broj: 6480
Ime: Hook and Ladder Truck
Godina izdanja: 1986
Minifigura: 1
Dijelova: 118
Cijena: 345 šilinga, preračunato 25,07€ a sa uračunatom inflacijom danas bi to bilo oko 40.83€

Dvije slike kutije, nažalost nemam više plastične umetke, zbog uštede prostora su bili uklonjeni.
Kutija s otvorenim poklopcem, ima u kutu i naljepnica sa cijenom:
Image

Zadnja strana kutije sa idejama za gradnju:
Image

Minifigura, standardni vatrogasac iz tog razdoblja:
Image

Negdje u sredini slaganja dolazi vrijeme da se ugradi kutija u koju se stavlja baterija od 9V:
Image

Samo vozilo na pola složeno, vide se na vrhu kutije za bateriju metalni kontakti za provođenje struje i sivi dio koji je prekidač za paliti gasiti:
Image

Do kraja složeno vozilo:
Image

Izdvojio bih zadnji kraj, lukavo kako se stavlja boca sa kisikom i naravno vatrogasni šmrk:
Image

Ono što mi je totalno bez veze i moglo se puno bolje napraviti je prikolica, kao da su ju nabrzinu sklepali i ubacili u set:
Image

Sljedi malo više o policijskom vozilu:
Broj: 6450
Ime: Mobile Police Truck
Godina izdanja: 1986
Minifigura: 1
Dijelova: 84
Cijena: 275 šilinga, preračunato 19,99€ a sa uračunatom inflacijom danas bi to bilo oko 32.54€

Kutija sa otvorenim poklopcem, vidi se i naljepnica sa cijenom u desnom kutu:
Image

Stražnja strana kutije, ponovo ideje za alternativnu gradnju:
Image

Svi dijelovi na kupu, u kutu gore desno je originalna vrećica u kojoj su poklopci u drugim bojama za svjetla:
Image

Jedina minifigura iz seta, standardni policajac iz tog vremena:
Image

Pošto sam pokazao kod vatrogasnog vozila kutiju za bateriju, ovdje ću to preskočiti i odmah preći na skroz složeni set:
Image

Kod ovoga seta mi se također posebno ističe kraj vozila sa vratima i mjestom za spremanje znakova:
Image

Oba seta su iz Light & Sound sistema koji se prvi put pojavio 1986. godine izlaskom ova dva seta i još dva seta iz Space teme - 6750: Sonic Robot i 6780: XT Starship. Sveukupno bilo je 15 Light & Sound setova, zadnji je izdan 1997. godine. U oba seta ima isti dio u upustvima koji se tiče samoga sistema rada Light & Sounda (ispričavam se malo je krivi kut snimanja ali inače bi mi fotić radio sjenu):
Image Image

Osim kutije za 9V bateriju setovi sadrže i jedan 1x2 plate koji je iskorišten u setovima i dva dodatna platea (2x4 i 2x8) koji imaju metalne kontakte za prvođenje struje – da se može odmaknuti svjetleća kocka od kutije s baterijom:
Image

Sljedeće su također specifične kockice iz ovih setova. Svjetla koja ovisno kako se okrenu mogu svjetliti stalno oba ili naizmjenično jedno po jedno; i "zvučnik" kocka kod koje se zakretanjem gornjeg dijela pali gasi sviranje – postoje dvije melodije BIB BIB i WII WII. Također se dobilo i po 3 kapice za svjetla od svake boje crvena, plava, žuta.
Image

Oba seta su mi ostala u dragom sjećanju iz djetinjstva. Totalno je cool što svjetle i imaju pravu sirenu, te dvije stvari jako dodaju ukupnoj igrivosti seta. Fascinira me da nakon više od 25 godina sve besprijekorno radi i lampice i zvučnik kocka.
Pored loše prikolice kod vatrogasca još bi imao zamjerku da ljestve kod vatrogasca kad je minfig na njima mogu stajati samo u skoro okomitom položaju, inače padnu dolje; što su korištene naljepnice na kutijama za baterije umjesto da je to printano (iako moje naljepnice se još uvijek dobro drže); i još što se koristi 9V baterija – velika i teška i dan danas ne baš jeftina za kupiti. Istina treba uzeti u obzir kada su izašli ovi setovi pa 9V batterija i nije toliko čudan odabir (bolje i to nego 4,5V baterija ili debele amerikanke – mlađi vjerojatno ni ne znaju koje su to baterije :LEGO71: ).

Nadam se da ste uspjeli pročitati/pogledati cijelu recenziju i za kraj bi stavio dvije slike akcije:
Image

Image


indeksirano


Last edited by cane on 14. Feb 2016. 23:09, edited 1 time in total.



07. Apr 2013. 01:13
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: 6450 -Mobile Police Truck,6480 -Hook and Ladder Truck (T
Jako lijepi setovi i recenzija.

_________________
flickr YouTube Brickset


07. Apr 2013. 08:54
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 6450 -Mobile Police Truck,6480 -Hook and Ladder Truck (T
pa ovo je glanjc novo! :D
kako dobro! svaka cast sto si ih, pogotovo kutije, tako dugo cuvao :D

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


07. Apr 2013. 08:57
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 6450 -Mobile Police Truck,6480 -Hook and Ladder Truck (T
Prekrasno, hvala!


07. Apr 2013. 09:37
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: 6450 -Mobile Police Truck,6480 -Hook and Ladder Truck (T
wow super
moram priznat da me jako iznenadilo kad sam vidio policijski autic :)
i sam sam ga imao do neki dan .
recenzija je super i ljepo odradena sa super fotkama
hvala na recenziji i nadam se da ce biti jos takvih iz "naftalina" :LEGO05: :LEGO05:

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


07. Apr 2013. 09:47
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: 6450 -Mobile Police Truck,6480 -Hook and Ladder Truck (T
Dobrodošao i nastavi sa recenzijama :LEGO05:

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


07. Apr 2013. 11:15
Profile WWW
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 6450 -Mobile Police Truck,6480 -Hook and Ladder Truck (T
:LEGO29:

Kakva divota! I od setova i od recenzije! Hvala!

I kutije si uspio spasiti! Šteta za plastične umetke, ali i ovako je impresivno s tim prozorima i cijenom u šilinzima. Osim što se čude plosnatim baterijama kad na njih negdje naiđu, (naj)mlađi forumaši možda i ne znaju da se to ne odnosi na engleske novčiće... :LEGO05:

Efektna je ova noćna fotka, a ni demonstracija zvuka... hm... nije loša.
cane wrote:
postoje dvije melodije BIB BIB i WII WII
:LEGO23:


cane wrote:
ljestve kod vatrogasca kad je minfig na njima mogu stajati samo u skoro okomitom položaju
Izlizalo se od upotrebe ili je od početka bilo tako?

Inače, zanimljivo je da su - iako LEGO-ovi elektrosustavi često nisu kompatibilni - L&S elementi posve upotrebljivi i s današnjom energetikom iz Power Functions, uz neke povezivače, kako je Marin bio objasnio OVDJE.

gogzzzz wrote:
nadam se da ce biti jos takvih iz "naftalina" :LEGO05: :LEGO05:
Pridružujem se.


07. Apr 2013. 13:53
Profile
User avatar

Joined: 17. Jun 2010. 20:01
Posts: 5260
Location: Zagreb, Hrvatska
Post Re: 6450 -Mobile Police Truck,6480 -Hook and Ladder Truck (T
jako lijepo i sačuvano. krasni setovi.
hvala na recenziji.

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedby=dudek


07. Apr 2013. 14:34
Profile
Administrator

Joined: 02. Jan 2013. 11:13
Posts: 2328
Post Re: 6450 -Mobile Police Truck,6480 -Hook and Ladder Truck (T
Hvala za pozitivne reakcije, ispočetka sam mislio da neću imati što napisati već da će biti samo slike, ali na kraju ima više teksta nego što sam očekivao.

Eustahije wrote:
I kutije si uspio spasiti! Šteta za plastične umetke, ali i ovako je impresivno s tim prozorima i cijenom u šilinzima.


Kutije su sačuvane zahvalom roditelja; imam skoro sve kutije setova koje sam imao u djetinjstvu, jedino nema plastičnih umetaka jer su manje kutije stavljane u veće da ipak ne zauzmu puno mjesta.

Eustahije wrote:
cane wrote:
ljestve kod vatrogasca kad je minfig na njima mogu stajati samo u skoro okomitom položaju
Izlizalo se od upotrebe ili je od početka bilo tako?


Ne sjećam se, vjerojatno je bilo bolje. Sada su izgleda malo previše razrađena ta dva hinga i jednostavno nemaju snage držati ljestve sa minifigom.

Eustahije wrote:
Inače, zanimljivo je da su - iako LEGO-ovi elektrosustavi često nisu kompatibilni - L&S elementi posve upotrebljivi i s današnjom energetikom iz Power Functions, uz neke povezivače, kako je Marin bio objasnio OVDJE.


Taj dio foruma ne vidim.

Eustahije wrote:
gogzzzz wrote:
nadam se da ce biti jos takvih iz "naftalina" :LEGO05: :LEGO05:
Pridružujem se.


Bit će, ima još setova za očistiti i ponovno složiti...


07. Apr 2013. 17:43
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4807
Post Re: 6450 -Mobile Police Truck,6480 -Hook and Ladder Truck (T
Ijoooj mene, ko klinac sam uvijek žalio što nemam ovakve setove! Ajme meni! Odlična recenzija i odlični setovi u svakom slučaju. Bude u meni nostalgije veličine Texasa! :LEGO29:

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


07. Apr 2013. 18:16
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.