It is currently 29. Mar 2024. 05:58



Reply to topic  [ 5 posts ] 
70410 Soldiers Outpost (Pirates) 
Author Message
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post 70410 Soldiers Outpost (Pirates)
Ime: Soldiers Outpost
Broj: 70410
Tema: Pirates III
Godina: 2015
Komada: 164 (Brickset)
Figure: 3
Cijena: HRK 219.99 / EUR 19,99


Ovo je drugi set zadnjih pirata, sličnih dimenzija i iste cijene. Iako ovdje imamo 20ak kocki manje. Dakle klasični srednji set gusarske tematike, mala vojna utvrda i gursarska splav. Također, kao i set 70411, utvrda je modularna i može se spojiti sa većim setom tj. utvrdom 70412.

Kutija, sve slično kao i kod 70411. Meni decentno i pristojno bez pre više pompe, pomalo old-school.

Image

Image

Image

Sadržaj Kutije. Dvije vrečice i upute.

Image

Image

Image

Sadržaj prve vrečice. Sve uglavnom već viđeno ali korisno zasigurno.

Image

Bijeli cape koji služi kao jedro.

Image

Hobotnica.

Image

Figura gusara sa novom krpom na glavi.

Image

Image

Vrečica br 1 zgotovljena. Zaboravio sam fotografirati rezervne dijelove, ali standardno, mač, pištolj, sitni dijelovi...

Fora splav, standardni jarbol, jednostavno sa bačvama, boca ruma, katapultić, i neizostavna riba u bačvi. Šteta što nismo dobili malo bolju izvedbu jedra.

Image

Image

Sadržaj vrečice br. 2. Dobivamo printanu zastavu koja se nalazi samo u ovom setu, 2 vojnika, top, dark red cigle i dosta upotrebljivih kocki.

Image

Klasični vojnik i časnik koji ja mislim prvi puta u temi gusara nema pokrivalo za glavu već kosu. Zanimljivo mada, svi koji vole vojnike neće biti pre zadovoljni.

Image

Image

Gotov set. Maleno, kompaktno bez nekih tzv play features-a, osim topa, katapulta i mašti na volju.

Image

Utvrda naravno ima blago. Veliki minus novih gusara je što ne nalazimo sjajne lego zlatnike.

Image

Image

Image

Image

Image

Za kraj, fotografija 2 srednja seta pirata III.

Image

Ne loša tema, za ljubitelje gusara. Za pridobiti novu publiku, možda pre malo i jednostavno, što po meni nije minus kada setovi ne bi bili abnormalno skupi, u rangu star warsa....

Išlo se na minijaturne i kompaktne setove a sudeći po brzom gašanju setova ostat će želja onih koji ih nisu uspjeli kupiti odnosno past će u zaborav kod novih naraštaja pored mora nabrijanih i šarenih licenciranih setova. Dašak old schoola, na žalost teško dostupnog jer se setovi nisu pojavili u trgovačkim lancima već samo u pojedinim trgovinama.


indeksirano


25. Feb 2016. 08:58
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 06. Dec 2011. 18:59
Posts: 884
Location: Svuda po malo :-)
Post Re: 70410 Soldiers Outpost (Pirates)
Možda da napomeneš da se najmanji set i Treasure island mogu spojiti, kao i utvrda i gore navedeni set pa čine veću cjelinu.

[Reveal] Spoiler:
Image

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-chofus


25. Feb 2016. 11:05
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 70410 Soldiers Outpost (Pirates)
Pa spomenuo sam i tu i u prošloj recenziji lubanje.


25. Feb 2016. 11:09
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 06. Dec 2011. 18:59
Posts: 884
Location: Svuda po malo :-)
Post Re: 70410 Soldiers Outpost (Pirates)
Promaklo mi to :LEGO01:

Moja greška :-)

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-chofus


25. Feb 2016. 11:13
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 03. Jun 2013. 20:20
Posts: 1898
Post Re: 70410 Soldiers Outpost (Pirates)
Super recenzija jednog jako fora seta.. Inače su mi gusari uvijek bili jedna, ako ne najdraža tema, definitivno pri samom vrhu. Nekako ta tematika putovanja, mora, neistraženog.. mi uvijek bila fascinantna. Gusarski brod, otok i to je sve šta mi je trebalo za igranje danima, tjednima, mjesecima.. Uvijek s brodom 'moš' negdje otplovit'.. Žao mi u neku ruku što to još nisu više 'razradili'. Imam dojam da će se ovi setovi prodati i poslije toga 'nula bodova'. A šteta.. No očito imaju svoje 'brojke' koje kažu da im se nešto ne isplati..

_________________
Setovi koje imam: http://brickset.com/search/?ownedBy=Kristijan7


25. Feb 2016. 13:43
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 5 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.