It is currently 29. Mar 2024. 06:52



Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
KKVIZ - 7. KOLO (odg. na str. 5) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 30. Jan 2011. 19:28
Posts: 250
Location: Samobor
Post Re: KKVIZ - 7. KOLO
joj joj joj :LEGO25:


29. Mar 2011. 21:22
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post Re: KKVIZ - 7. KOLO
Brickipedia, The Lego Wiki wrote:
In 2002, the Yoda minifigure became the first to be a noticeably different height due to the introduction of shorter legs.

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


29. Mar 2011. 21:25
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: KKVIZ - 7. KOLO
Ja sam mislio ovaj lik : http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?M=cas307

Kad sam upiso short legs, nije mi se prikazo yoda, a anakin da. :LEGO32:

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


29. Mar 2011. 21:31
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 22. May 2010. 09:14
Posts: 795
Location: Zagreb
Post Re: KKVIZ - 7. KOLO
Ali je kovač 2006, a Yoda 2002. U to sam bar siguran.

_________________
"Some people see things as they are and say why? I dream things that could be and ask why not?
Robert Francis Kennedy 1925 - 1968
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=zhorv


29. Mar 2011. 23:06
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Oct 2010. 22:22
Posts: 315
Location: Kucica u Hercegovini
Post Re: KKVIZ - 7. KOLO
Pa evo vec ste raspravili sve odgovore, no mene najvise muci 8....
Naime, i Pumi je pravo ime Matija, tako da ako je tocan odgovor a) Puma, onda je logicno da je i tocan odgovor pod b) - Matija... No moze biti da je i Marin LCP... :LEGO14:

_________________
ImageImage

May the Lego brick be with you!


30. Mar 2011. 11:10
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 22. May 2010. 09:14
Posts: 795
Location: Zagreb
Post Re: KKVIZ - 7. KOLO
Da, ali odgovor komisije će ti biti da se gledaju forumski nickovi. A Pužar je Puma, a Grgurić je Matija. A naknadno sam našao podatak da su samo 2 LCP-a iz Europe i da je jedan od njih Matija Pužar.

_________________
"Some people see things as they are and say why? I dream things that could be and ask why not?
Robert Francis Kennedy 1925 - 1968
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=zhorv


30. Mar 2011. 11:24
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: KKVIZ - 7. KOLO
Da, tu se moglo i sjetiti zavrzlame sa Stel(l)om i Mirkom, pa iz nje povući analogiju i izvući pouku. :LEGO05:

No, krenimo od naslova, pa redom po pitanjima:



ODGOVORI SEDMOG KOLA


1. Gdje Umjetnički paviljon nije bio?
..... a. u Muzeju
..... b. na Velesajmu
..... c. u Paviljonu

Matijin Umjetnički paviljon bio je izložen i u Tehničkom muzeju (na KOCKICE EXPO 2010) i u samom svom originalu – u Umjetničkom paviljonu. Na najbožićnom sajmu (ili kako se to već zvalo) Zagrebačkog velesajma NIJE bio - tamo je bio izložen HNK!
Nije se dalo zbuniti 70% igrača.







2. Koliko je teška Allianz Arena?
..... a. 15 kg
..... b. 150 kg
..... c. 1500 kg

Misli se, naravno, na LEGO arenu u njemačkom Legolandu, repliku Münchenskog stadiona. Dimenzije su joj 5x4,5x1 metar, a sastavljena je od više od milijun kockica. Točnih odgovora - 91%.








3. Kolika je tolerancija greške u izradi kockice?
..... a. 0,5 mm
..... b. 0,05 mm
..... c. 0,005 mm

Kao što su neki od vas skrenuli pozornost, u pojedinim izvorima navodi se još netolerantniji podatak - 0,002 mm. Naš službeno ovjereni izvor kaže - "0,005 milimetara ili 0,0002 inča" i moglo bi se pomisliti da je u pojedinim slučajevima podatak pogrešno prenijet, ali jedan od tih slučajeva je također službeni LEGO-ov izvor! Sličan problem kao i s vremenom stvrdnjavanja kockice u 2. kolu!
Bilo kako bilo, i oni koji su pronašli 0,002 mm nisu mogli ništa razumnije učiniti nego odabrati odgovor C, pa je tako točnih odgovora 96%.






4. Tko je „proširio Winter Village“?
..... a. kost_u_grlu
..... b. TataSonicni
..... c. kaktusica

Dokazani graditelj visoke kategorije kolega kost_u_grlu osvojio je prvo mjesto na Eurobricksovom natjecanju u kojem se slagao MOC u stilu Winter Village setova. Dobar glas se daleko čuje, pa opet imamo 96% točnih odgovora.








5. Koja zemlja nije imala LEGO zastavu?
..... a. Irska
..... b. Island
..... c. Izrael

Kako je i preciznije specificirano uz neke odgovore, irsku zastavu sadržavao je set 939, a islandsku set 940. Točno je odgovorilo 87% igrača.







6. Tko voli graditi LEGO dvorce?
..... a. Tom Cruise
..... b. Brad Pitt
..... c. Robert Pattison

Slično nekim našim članovima Kluba, za LEGO se zainteresirao kad ga je počeo kupovati svome djetetu. (Vjerojatno za hobi ima nešto veći budžet nego ti neki naši članovi.) Celebrity vijesti većini ne promiču (ili se barem lako googlaju) - 91% točnih odgovora.







7. A tko uživa u LEGO-u u računalnom izdanju?
..... a. Emma Watson
..... b. Rupert Grint
..... c. Daniel Radcliffe

Harry Potter ovisan je, dakle, o samome sebi u kompjutorskoj verziji. Koja je, kao što znamo, realizirana u LEGO formatu. Začudo, ovdje je bilo "samo" 78% točnih odgovora.







8. Tko je LCP?
..... a. Puma
..... b. Matija
..... c. Marin

LCP je kratica za LEGO Certified Professional. Tu titulu LEGO dodijeljuje osobi koja se profesionalno bavi LEGO kreacijama a da nije zaposlena u LEGO-u, ako zadovoljava određene uvjete LEGO-a (pri čemu nije dovoljno samo izgraditi nešto po narudžbi!). Od navedenih članova kluba „Kockice“ ima je Puma.
Ovo je bilo najteže pitanje u kolu, pretpostavljam zbog majstorstva sve trojice ponuđenih slagača. Stiglo je 52% točnih odgovora, a otprilike podjednak broj pogrešnih otpada i na odgovor B i na odgovor C.
Zadržimo se ipak još malo na (netočnom) odgovoru B: Ako je koga mučilo što je i Puma zapravo Matija, trebao se zapitati zašto bi dva odgovora bila točna i (analogno slučaju Stele i Mirka koji su isto bili izmiješane kruške i jabuke) zašto je u jednom ponuđenom rješenju nick, a u ostalima ime. Odgovor koji se nameće sam po sebi je - zato što su i ostale ponude zapravo nickovi, a tada je sve jasno. Naravno, ako znaš tko je od te trojice LCP. :LEGO05:








9. Čime gospodari prvi kratkonogi čovac?
..... a. dvorcem
..... b. silom
..... c. loptom

To je Yoda, časni master of force! On je prvi minifig za kojeg su napravljene kraće noge (uh, kako sam se razočarao kad sam u prvom susretu s njima ustanovio da su statične), danas prvi odabir za kreiranje LEGO potomaka. Točnih odgovora - 83%.








10. Tko je kriv za biciklističku poduku na Visokom sicu?
..... a. DarioD
..... b. Tomek
..... c. tomakah

Sva trojca su ponešto objavili na Storyaturama, ali autor scenarija Visokog sica je DarioD. To su znali gotovo svi - 96% točnih odgovora.



Image

Očito nije bilo pretjerano teško i kroz ovo kolo bez pogreške je prošlo čak šest igrača, baš kao i u specijaliziranom kolu s asocijacijama prije dva tjedna. Isto toliko igrača spotaknulo se samo na jednom pitanju, a sedam na dva. Do kraja tablice nije preostalo puno i svi su zapravo više ili manje tu negdje - bravo svima!

Reklo bi se - bilo je važno imati brzu, ali i sigurnu ruku: jedna brzopletost mogla je koštati pet mjesta na tablici, a još samo jedna - čak petnaest! (Sjetite se slogana naše policije: brzina, ali oprez!) :LEGO29:

Nažalost - kao i obično - nemamo dvadesetak izloga, nego samo tri, pa iz izloga broj jedan bira PR3DAT0R, flek iz dvojke, a Tomek iz trojke.

Već znate - ovo je bilo posljednje specijalizirano kolo Kockastog kviza i zadnje opuštanje prije tri završna kola. Razvoj ukupne tablice do kraja Kviza i dalje je posve neizvjestan.

Osmo kolo večeras u 20.30.



Edit: Opet bio tipfeler s Villageom, ovaj put na drugom mjestu. Pa krivi copy/paste...


Last edited by Eustahije on 30. Mar 2011. 12:09, edited 3 times in total.



30. Mar 2011. 11:40
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 30. Jan 2011. 19:28
Posts: 250
Location: Samobor
Post Re: KKVIZ - 7. KOLO (odg. na str. 5)
i OPET sam zadnji,ali barem djelim bodove sa Slavenom :LEGO10:


30. Mar 2011. 11:44
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Dec 2010. 14:24
Posts: 91
Location: Pula (Rijeka)
Post Re: KKVIZ - 7. KOLO (odg. na str. 5)
Da sam znao da se Puma zove Matija možda bi i razmislio o tome da mi je odgovor kriv, a ovako sam izgubio prvo mjesto :fp:

Čestitke pobjednicima!


30. Mar 2011. 12:40
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post Re: KKVIZ - 7. KOLO (odg. na str. 5)
Ah, konačno da i ja jednom budem prvi! :LEGO07:
Kako mumiju već imam, a debeli polugoli muškarci me ne zanimaju previše, iz prvog izloga biram paketić C. Sad da još smislim za što ga iskoristiti... :LEGO24:

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


30. Mar 2011. 13:36
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.