It is currently 28. Mar 2024. 09:37



Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
10223 - Kingdoms Joust (Castle) 
Author Message
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post 10223 - Kingdoms Joust (Castle)
Ime: Kingdoms Joust
Broj: 10223
Tema: Castle - Kingdoms
Godina: 2012
Komada: 1575
Figure: 9
Cijena: EUR 120


Legendarna Lego tema, Castle. Kingdoms pod-tema naglo je prestala postojati na žalost svih nas ljubitelja castle linije i originalnih tema. Možda i najbolja castle tema još od sredine 90-ih, mada se neki neće složiti.

Lego nas je odlučio nagraditi posebnim, takozvanim exluzivnim setom, da bi zatvorio Kingdoms temu. Slično je učinio izbacivši sada već legendarni MMV, nakon što se ugasila fantasy tema.

Veliki sam ljubitelj Kingdoms-a i kao takav bio sam oduševljen rumorsima o velikom setu.
Nakon izlaska prvih konkretnih informacija i slika, ostao sam malo hladan. Joust, pa kome to treba.

Ipak, odlučio sam set uzeti, jer mi je tokom vremena postao predmet želje.

Krenimo.

Image

Image

Image

Image

Kutija. Prednja, stražnja i bočna strana. Sve jako privlačno i lijepo. Prikazuje se viteški dvoboj. Publika je ushićena, Frcaju konfeti. Samo što publike baš i nema…

Bok nam pokazuje prekrasne figurice a stražnja strana nas već standardno ući igri, otkriva male tajne i govori nam da možemo kupiti još jedan takav set da dobijemo veći i detaljniji ali istog oblika.

Image

Image

Image

Image

Iz kutije na stol ispada bogatstvo vrećica. Numerirane su od broja 1 do 8. Pojedine vrećice sadrže manje ne numerirane u sebi, obično sa sitnim komadima.

Upute se nalaze u najlonu i dobro su zaštićene od mogućeg oštećenja pomoću kartona. Dobijemo 2 knjižice uputa, standardno su izvedene, vrlo lako se prati, čak štoviše, vrećice ne sadrže mnogo dijelova i dobro je sve podijeljeno u manje segmente pa izgradnja teče zaista lagano i ugodno.

Uobičajeno je da se nakon kutija, uputa i sadržaja u grubo, predstave figure, pa ću i ja tako učiniti. Mada se one nalaze razbacane po raznim vrećicama i otkrivamo ih korak po korak, što je vrlo zabavno po meni.

Image
Image
Image

Krenimo kraljevski. Na zajedničkoj fotografiji, naš kralj je onaj lijevi. U sredini je Kralj iz dvorca a desno onaj iz kočije koji je identičan joust kralju. Naravno kralj je prekrasan, ali veliki minus ide tome da nisu stavili novoga. Zaista su mogli u exluzivnom setu podariti novog kralja.

Image
Image
Image
Image

Prva velika zvijezda ovog seta je Black falcon Vitez. Na žalost ispod oklopa to je još jedan dragons. Ne znam što je lego mislio učiniti i da li je to neka fora. Sveukupno meni se više sviđa lions vitez.

Image
Image
Image
Image
Image

Druga velika zvijezda seta je princeza. Uvijek želimo više civila u castle setovima. Koliko god je ona prekrasna toliko je opet razočaravajuće što dobivamo vrlo sličnu kraljicu kao onu u advent setu. lijeva je joust kraljica. Grublji printing i druga boje kose. Kraljica za razliku od princeze ima i drugu, ljutu facu.

Image
Image

Vojnici/stražari. Ništa spektakularno, već viđeno, ali dobro dođu.

Image
Image



Treća zvijezda je plemić. Opet civil, i odlična figura. Malo manje dobra je seljak dijete, ali nek se nađe.

Krenimo zajedno izgraditi set.

Image

Image

Prva vrećica. Sadržaj nam služi za izgradnju ograde šatora i dobivamo 2 viteza i 2 konja sa prekrasnim bardinzima. Inače, lions Barding je identićan kao i onaj u Prison Tower Rescue setu. Opet mali minus, jer trebao je biti unikatni.

Image

Image

Vrećica br. 2, gradimo postolje/paviljon za kralja i kraljicu. Ako mene pitate, prve 2 vrećice daju nam materijala za prekrasan zaseban set, koji, šteta da nije izašao u takvom obliku. Bio bi Best buy.

Image

Image

Image

Vrećica Br. 3, dobivamo komad zidina i nekakvu građevinu. Mali seljak sa vilama.

Image

Image

Image

Image

Vrećica Br. 4, opet zidine, sa nekakvom kučicom. Fora izgleda ta loža, ali nije jasno čovjeku koja je strana prava, jer zapravo vanjske zidine imaju ulaz u ložu... :fp:

Krećemo izgradnjom....luka, odnosno utvrde, vrata, odnosno ne znam točno kakve građevine.

Image

Image

Image

Image

Image

Zanimljiva gradnja i recept kako se mogu raditi kule bez panela, mada je u pola presjeka. Dobivamo i printanu mapu, koja visi kao slika na zidu.

Image

Image

Image

Drugi toranj. Također zanimljiva i poučna gradnja. Toranj je drukčiji od prvog.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Vrećica Br. 7. Gradimo natkriveni hodnik koji spaja 2 tornja. Super izgleda, ima prostora za figove, detalji, namještaj, stol sa žabama umjesto noga. To su odaje gdje plemići šeću i provode vrijeme dok gledaju dvoboj.

Image

Image

Image

Image

Konačno na zadnjoj 8. vrećici. Sastoji se od dijelova za napraviti krovove. Uvijek je lijepo raditi krovove u Castle setovima.


Na kraju dobivamo ovo:

Image

Image

Prije mojeg konačnog zaključka, dozvolite mi da vam pokušam prikazati pojedine detalje ovoga seta.

Image

Image

Image

Paviljon

Image

Image

Šatori

Image

Ograda

Image

Image

Zidine

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Unutrašnjost

Slijede razne fotografije koje obuhvačaju malo šire kadrove i ostale kingdoms setove.

Image

Image

Spremni!

Image

Image

Image


Image

Image

MMV i King's Castle

Image


Image

Image

Spajanje Dvorca i jousta je moguće. Nisam još probao sve kombinacije ali čisto da steknete dojam kako izgleda. Sve skupa je dosta masivno i teško će netko imati mjesta za to izložit.

Eto, dragi moji. To bi bilo to.

Za kraj, moji dojmovi. Oni koji su čitali mogu primijetiti da sam bio dosta kritičan prema setu. Set ima dosta nedostataka po meni. Od toga da su neki figovi upotrebljeni nanovo do same koristi cijelog seta. Moglo se napraviti neki dvorac ili konkretna građevina kao npr. krčma. Lego je izabrao nešto što se je moglo i razbiti u 2, 3 seta, ali tada bi Kingdoms serija trebala nastaviti. Nisam razočaran, daleko od toga, ali nisam ni oduševljen. Da li vrijedi te novce? Veliko pitanje. Mislim da će samo veliki ljubitelji teme dati te nove, za razliku od MMV, kojeg su svi kupovali. Dakle jasno je da ovdje MMV pobjeđuje.

Nije mi žao, set lijepo izgleda, ima falcona i princezu. Vrijeme će pokazati da li će ući u legendu. Do tada uživajte.

Image


PS. Ako je potrebno neka netko smanji ove 2 slike. Ako ne ja ću to učiniti malo kasnije.


Last edited by vid051 on 02. Jun 2013. 13:53, edited 3 times in total.



19. Feb 2013. 13:25
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: 10223 - Kingdoms Joust - Recenzija
Super recenzija, pogotovo što si stavio sliku i pokraj drugih Castle setova.

_________________
Flickr


19. Feb 2013. 14:10
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: 10223 - Kingdoms Joust - Recenzija
Odlicna fotka gdje su postrojani vitezovi :LEGO25:
I ove "grupne" sa drugim setovima :LEGO04:

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


19. Feb 2013. 14:13
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: 10223 - Kingdoms Joust - Recenzija
Super review, jedino sto me dosta zbunjivalo to što si stavio prvo sliku pa opis, mislim da bi trebalo ic suprotno, barem je meni tako prakticnije.
:LEGO07:

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


19. Feb 2013. 14:26
Profile WWW
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 10223 - Kingdoms Joust - Recenzija
uh uh...
ja ovu građevinu ne bi ni gradio... samo bi napravio prve dvije vrećice a ostalo razvrstao po dijelovima... 50lipa po kockici i to veliki broj istih kockica je po meni super stvar...

ne znam ne znam, a opet vuče...

hvala za recenziju, super je!

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


19. Feb 2013. 14:28
Profile
AFOL

Joined: 24. Jan 2013. 17:35
Posts: 373
Post Re: 10223 - Kingdoms Joust - Recenzija
prekrasno!!hvala


19. Feb 2013. 14:34
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 10223 - Kingdoms Joust - Recenzija
Brickman X wrote:
Super review, jedino sto me dosta zbunjivalo to što si stavio prvo sliku pa opis, mislim da bi trebalo ic suprotno, barem je meni tako prakticnije.
:LEGO07:


Uvijek stavljam opis slike nakon slike. Pa šta nije to logično, pogledaš sliku a zatim pročitaš opis i komentar. Tako je i u knjigama za ne?


19. Feb 2013. 14:40
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: 10223 - Kingdoms Joust - Recenzija
Neznam, meni je vise logicnije opis pa slika. Jer onda citas a ispod i gledas sta citas. Ako je obratno, onda bi trebali scrollat
natrag gore ako nekakav detalj spomenut u opisu nismo vidjeli na slici, ako kapiraš?

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


19. Feb 2013. 15:18
Profile WWW
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 10223 - Kingdoms Joust - Recenzija
Deni wrote:
uh uh...
ja ovu građevinu ne bi ni gradio... samo bi napravio prve dvije vrećice a ostalo razvrstao po dijelovima... 50lipa po kockici i to veliki broj istih kockica je po meni super stvar...

ne znam ne znam, a opet vuče...

hvala za recenziju, super je!



Vidiš, ja ne bi ove druge gradio, a tornjevi su fora :LEGO23:


19. Feb 2013. 17:21
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: 10223 - Kingdoms Joust - Recenzija
Meni joust ima svoj sarm, iako se slazem s nekim komentarima da navedeni set je definitivno mogao bit podjeljen barem na dva seta ..i to prvi dio borba a drugi ovaj kao ulaz u nesto ..
Mozda su mogli sloziti neku manju verziju MMVa il vec nesto... Jer iskreno koncepcija mi je cudna ..
Unatoc svemu mislim da je set lijep i svakako bi ga volio imati i potrudit cu se nabaviti ga kad budem u mogucnosti.
Mini figovi su raznovrsni i svida mi se to sto nije samo klasika vojska nego ima i civila kako je vid napisao..
Gradevine su neobicne sa puno detalja sto mi je takoder interesantno.. Slozio bi se vid s tobom sta se tice minifigova koji nisu ekskluziva al sta je tu je..te jos jedna pohvala i zahvala na recenziji i na mnostvu slika :LEGO05:

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


19. Feb 2013. 18:01
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 21 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.