It is currently 29. Mar 2024. 06:46



Reply to topic  [ 5 posts ] 
7950 - Knight's Showdown (Castle) 
Author Message
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post 7950 - Knight's Showdown (Castle)
broj : 7950
ime : Knight's Showdown
tema : Castle Kingdoms
godina : 2010
broj dijelova : 61
figure : 2
cijena : 6,99 eu ( cijena na kutiji )

prednja strana
Image

zadnja strana
Image

bocna strana na kojoj je prikazan omjer figure 1:1
Image

druga bocna strana : cijena seta u ducanu (Njemacka)
Image

sadrzaj kutije : instrukcije te 2 pakiranja s lego kockicama
Image

instrukcije
Image

minifigure prednja strana + oruzje
Image

minifigure zadnja strana + oruzje
Image

minifigure pod punom ratnom spremom prednja ,zadnja i bocna strana
Image

Image

Image

stalak i katapult
Image

kompletan set : minifigure sa stalkom za oruzje i katapultom
Image

visak kockica
Image

komplet kutija + set
Image

rezime: set 7950 jedan je od najmanjih setova Kingdoms serije ,sadrzi 61 kockicu , 2 minifigure od Lion viteza te Dragon viteza.
odmah po otvaranju vrecica nakon sto sam ugledao torzo obje minifigure bio sam sretan jer torzo obje minifigure izgledaju super (iako mi je drazi Dragon viteza) ,ali ugodno iznenadenje je bilo kad sam okrenuo na straznju stranu torza .printevi su gotovo identicni s prednje i straznje strane (razlika : kod dragon viteza gornji dio od glave prema dole "sivi dio" supusta se u spicu dok je straznji dio zaobljen/polukruzan , kod Lion viteza razlika je sto na prednjem dijelu printa prikazana glava od lava, dok sa zadnje strane lava nema.. pogled na straznji dio uvelike baca na hrvatsku sahovnicu bijelo/crvene kocke pa gledajuc sa straznje strane mozemo malo otvorit mastu i rec da su to hrvatski vitezovi ili hrvatski navijaci .
Kad su u pitanju noge Dragon vitez ima print dok Lion vitez nema (steta jer obicno su majce u stvarnom svijetu bile prekrivale jedan manji dio nogu/ispod remena.Lica na Lion vitezu sa bradom/mirno dok je Dragon vitez ljut/nabrijan ..vjerovatno na borbu .
Kacige prate boju ukupne boje minifugura ,Lion srebrne boje uz ruke i noge te crvena perjanica u stilu torza dok je Dragon kaciga u tamno sivoj boji sa zelenom perjanicom .moram priznat da bi volio da Lion vitez ima malo ljepsu kacigu .. dok je Dragonova fantasticna ..steta da nije takva i kod Liona ali barem u svjetlo sivoj boji .
Oruzje koje dolazi uz minifigure su 2 kratka maca , sjekira , stit . stit prati prednji dio torza Liona uz crveno bijeli print osim sto je na stitu print cijelog lava .bilo bi zgodno da i Dragon vitez ima stit ali nema .
Jedna od super stvari je visak perjanica ,tako da svaki vitez dobije dupli broj perjanica (na zalost cesto se bas ti dijelovi gube i obicno su trazeni po naknadnim kupovinama)
stalak oruzja Dragon viteza izveden je jednostavno sa 8 kockica + mac i zastava ,katapult je izveden iz malo vise dijelova.. nije pre mali a nije ni predimenzioniran .jednostavan sistem katapulta .
meni osobno svidjela se izvedba kotaca koji su smede boje (podsjecaju na drvene kotace).
Ako pogledamo cijenu seta od 6,99 eura sto je trenutno oko 50tak kn uz koji dobijemo 2 minifigure, katapult i mali stalak , dosta oruzja mislim da se isplati kupiti set za sve koji su ljubitelji castle- Kingdoms serije .
pozitivne strane: ljepi printevi s obje strane torza , simpatican i jednostavan katapult ,visak perjanica
negativna strana: kaciga Lion viteza (volio bi da je kreativnija) ,ne mogucnost slaganja drugih kreacija (iako je mali set,s manjim brojem kockica ipak ne ostavlja neko alternativno slaganje)
moja ocijena za ovaj set je 9/10



indeksirano

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


19. Mar 2013. 12:52
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 7950 - Knight's Showdown (Castle)
hvala na trudu!
ovaj set nikad nisam nabavio, nije mi se davalo 50 kn za dvije figurice kad ih već imam brdo u drugim setovima... jedino ovaj lion kaciga mi je tih patnja pošto nemam ni jednu takvu :LEGO36:

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


19. Mar 2013. 14:28
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 7950 - Knight's Showdown (Castle)
Čestitam! Prva recenzija u novom režimu!
Uoči da si i žigosan dolje na kraju! :LEGO05:


19. Mar 2013. 14:42
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 7950 - Knight's Showdown (Castle)
A jesi se raspištoljio. konačno i uzeko pravi fotić:-)

kako si napravio pozadinu i svijetlo?


ili je samo bijeli stol i veliki otvor blende?

meni je ovo jedan od najdražih kingdomsa. imam još jedan neotvoren doma. malo paro super set.

hvala.


19. Mar 2013. 16:02
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: 7950 - Knight's Showdown (Castle)
ma imam SLR al imam i obican ..al na SLRu bila prazna baterija, a reko ne mogu cekat :LEGO07:

svjetlo je prirodno ,veliki otvor blende i bijeli stol i eto ..
imam i blic ali moram nabavit nove punjive AA ove su stare i ne drze vise nista


meni je fora ,2 minifiga, dosta oruzja i katapult ..di ces bolje :LEGO50:

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


19. Mar 2013. 17:23
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 5 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.