It is currently 28. Mar 2024. 09:20



Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
NAJRECENZIJA 2013.! (laureati na str. 5) 
Author Message
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Evo da potrošim svoje dvije nominacije čuvane za kraj.
Uz tri recenzije koje sam već spomenuo u ovom topicu, objavljujem da sam odlučio skrenuti dodatnu pozornost i na...

4. 4209 Fire Plane by Brickman X
Ogoljeniji pristup od recenzija koje inače preferiram, ali i na taj način ima sve meni važne elemente - detaljno opisuje set, skreće pozornost na igrivost, puno fotki koje u određenom smislu slijede priču (tehnički bi mogle biti za kategoriju bolje, ali sve se dobro vidi i pazilo se na kompoziciju). :LEGO28:

5. 6450 Mobile Police Truck, 6480 Hook and Ladder Truck by cane
Setovi koje nećemo tako lako imati prilike držati u rukama, međusobna srodnost opravdava pristup "2 u 1" i daje recenziji posebnu draž. Dodatnu vrijednost recenzija ima i u predstavljanju nekadašnje Light & Sound tehnologije koja je kompatibilna i s današnjim Power Functions, znači stvar je i praktično iskoristiva. Fotke odlične, a posebno ističem zadnju koja je posebnim trudom dodatno dočarala cijelu stvar. :LEGO25:

Pozor svima: još samo 34 sata i 13 minuta!


20. Jun 2013. 14:47
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 04. Mar 2013. 15:27
Posts: 21
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Evo i mojih:

1. 4209 Fire Plane by Brickman X
Sasvim dobra recenzija, u sličicama opisano, i što više za reći.

2.6075 Wolfpack Tower by vid051
Super recenzija starog seta.

3.9470 Shelob Attacks by Brickman X
Recenzija je bila odlična zajedno sa setom.

4.8110 Unimog U400 by Marin
Marin se potrudio sa ovom recenzijom, pa zašto ne.

5.6918 Blacksmith Attack by vid051
Još jedna odlična recenzija od vid051-a.

_________________
You'll take my life, but I'll take yours too
You'll fire your musket, but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand, there's no turning back


Last edited by nik200 on 20. Jun 2013. 22:48, edited 1 time in total.



20. Jun 2013. 18:21
Profile
Administrator

Joined: 02. Jan 2013. 11:13
Posts: 2328
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Evo da ne bi bilo da zadnji dan dajem svoje nominacije :LEGO05: , slijede slučajno poredane:

3315 Olivia's House (Friends) - star2705
Friends je tema iz koje nisam nikad uzeo kutiju u dućanu da ju pogledam, jednostavno me nimalo ne zanima. Detaljno recenziran jedan poveći set iz te teme pokazuje detalje i specifičnosti koje osobno ne bi uočio i to ne samo seta već i teme općenito, jedina mala zamjerka da bi fotke mogle biti kvalitetnije.

9516 - Jabba's Palace (Star Wars) - vid051
Ogroman broj fotki ponekad istih stvari iz više kutova sto mi se sviđa, predobra usporedba minifigova sa likovima iz filma, sve u svemu odlična recenzija.

10193 Medieval Market Village (Castle) - gogzzzz
Još jedna meni osobno super recenzija jednog velikog seta pa je i primjereno da sadrži puno fotki, pogotovo samoga tijeka gradnje. Nemam ni jedan set iz Castle teme, ali ovaj mi se jako sviđa.

10213 - Space Shuttle Adventure (Exclusive/Space) - TataSonicni
Recenzija jednog set koji i nije toliko uobičajen jer je Exclusive. Znam da se ponavljam ko papagaj ali mi je super kad je u recenziji puno fotki i još kad su iz raznih faza izgradnje ja totalno otkidam. Ovo je set koji bi želio imati, veliki je, lijepo izgleda složen a i sam (pravi) space shuttle mi je fascinantno ostvarenje.

6857 - The Dynamic Duo Funhouse Escape (Super Heroes) - deni
Fora set, iz same recenzije se može vidjeti koliko je igriv set - koliko ima pokretnih stvari - fotka sa vagonom u pokretu je super. U svakom slučaju super recenzija.


20. Jun 2013. 19:17
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Pet Shop-Vid
.., jerbo sam jedino tu recenziju pročitao do kraja (koliko se sjećam).
Iz iste sam i nešto naučio (zvonce na ulaznim vratima).
Također zbog crvenog stolnjaka sa bijelim pufnama...
Neznam kako sam si umislio da je Vid recenziao i onu mrcinu od Imperial Flagshipa.., tražio sam to, i tražio (htio dat ocjenu), i nikako da nađem.
Jesam, li to sanjao..? To je jedini set na koji sam bio ljubomoran, slijedom čega sam i zapamtio da ga Vid ima...

Izvan konkurencije...
Eustahije i onaj bezvezni Mindstorm, to nije samo recenzija.., to je i manual/user guide, tu se stvarno vidi trud...

Unaprijed hvala na razumijevanju, uz poz!


Last edited by Hrczs1 on 21. Jun 2013. 11:23, edited 1 time in total.



21. Jun 2013. 09:11
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Hrczs1 wrote:
Također zbog crvenog stolnjaka sa bijelim pufnama...
Neznam kako sam si umislio da je Vid recenziao i onu mrcinu od Imperial Flagshipa.., tražio sam to, i tražio (htio dat ocjenu), i nikako da nađem.
Jesam, li to sanjao..? To je jedini se na koji sam bio ljubomoran, slijedom čega sam i zapamtio da ga Vid ima...!



:-) stolnjak

Flagship je na žalost još siled. Tražim neko mjesto prikladno za njega a i pravi trenutak da ga mogu recenzirat kako treba. Nadam se da će uskoro i on biti otvoren.

Bilježim se i hvala na pohvalama, motivirajuće su.


21. Jun 2013. 09:43
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
10193 - Medieval Market Village (Castle) - gogzzzz
10223 - Kingdoms Joust (Castle) - vid051
10213 - Space Shuttle Adventure (Exclusive/Space) - TataSonicni
6009 - Black Knight (Castle) - hoplit
6634 - Stock Car (Town) - cane

(jos kasnije editiram...)

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


21. Jun 2013. 10:42
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 18. Jul 2011. 20:38
Posts: 820
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
4209 Fire Plane - Brickman X
Oduševila me ova recenzija jer nikada nisam ni obratila pažnju na taj set, a Brickman je pokazao koliko je set zanimljiv i igriv. Dobar primjer kako recenzija može promijeniti mišljenje o setu i prikazati sve dobre strane seta.

10193 Medieval Market Village (Castle) - gogzzzz
Krasna recenzija krasnog seta.

9516 - Jabba's Palace (Star Wars) - vid051
Savršena recenzija, posebno dobra usporedba s filmom.

4840 - The Burrow (Harry Potter) - Galadriel
Super recenzija seta koji se meni nije toliko svidio pa mi je bio zanimljiv pogled iz drugog kuta.

6857 - The Dynamic Duo Funhouse Escape (Super Heroes)- Deni
Prilično neobičan set teme koja me nije previše zanimala dok nisam pročitala recenziju

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Star2705


21. Jun 2013. 23:17
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Vrijeme za nominacije je isteklo!

Hvala svima koji su ih objavili: zahvaljujući nominacijama osamnaestero forumaša, na glasački listić za odabir najrecenzije 2013. uvršteno je...

35 recenzija 16 autora!

:LEGO28: :LEGO28: :LEGO28:

Konkretnije, autori nominiranih recenzija su:

Image

Čestitke svim nominiranim autorima!

Najnominiranija recenzija ima čak deset nominacija, a najnominiranijem autoru nominirano je šest recenzija.

[Reveal] Spoiler:
Uopće nije jednostavno napisati najnominiranijem je nominirano, a probajte to brzo izgovoriti s ispravnim naglascima, ako se usudite. :LEGO15:


Statistika kaže da je svakom nominiranom autoru prosječno nominirano 40% njegovih recenzija, ali šest autora ima nominirane sve svoje recenzije (to je podatak isključivo za rubriku "zanimljivosti", jer naravno da je lakše imati nominirane sve recenzije onom tko je objavio jednu u životu, nego onom tko ih je objavio trideset).

Pred nama je sedam dana tijekom kojih članovi kluba "Kockice" imaju vremena još jednom proučiti sve nominirane recenzije i onoj koju smatraju najboljom dodijeliti tri boda, idućoj dva te trećoj po redu jedan (detalje postupka dobit će vrlo skoro u klupskoj temi).

Podsjećam, autore najrecenzije 2013. i njezine prve i druge pratilje očekuju nagrade - boba_jagoda ih je ekspresno otpakirala, ali šteta je da doista i ne vidite upravo te kutije koje je Emmezeta dodijelila recenzentima (i to ne samo kutije, nego i sve što je u njima):

Image
Da ne bi bilo nismo znali, još jednom naglašavam da petorka koja se ugurala u fotku ne spada u nagrade - silom su se htjeli slikati, nikako se nisu dali maknuti iz kadra. :LEGO26:

Usput će se birati i autora najbolje nominacije - već znate da i on dobiva prigodni poklon.

Objava rezultata bit će 30. lipnja, prema pravilima objavljenim u prvom postu ovog topica.

Do tada u ovom postu - u revijalnom tonu. Nema izborne šutnje, možete komentirati, predviđati, tračati... Ako vam nije prevruće. :LEGO66:


22. Jun 2013. 00:05
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Super inicjativa za nas setoljupce i recenzente. neka pobjedi najbolji i do godine ponoviti sve to. Neka to bude motivacija starim i novim recenzentima. Ne mislim na nagradu već na same pohvale i priznanje za trud.

Neka ovo pređe u tradicijonalnu manifestaciju kao i buduća natjecanja za nabolji MOC priću ili štogod.

Čestitke svima! :LEGO28:


22. Jun 2013. 00:11
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Potpisujem Vida :LEGO05:

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


22. Jun 2013. 01:57
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 60 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.