It is currently 29. Mar 2024. 05:50



Reply to topic  [ 8 posts ] 
10243 - Parisian Restaurant (Exclusive/Modular buildings) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 21. Sep 2009. 02:07
Posts: 558
Location: Zagreb
Post 10243 - Parisian Restaurant (Exclusive/Modular buildings)
Broj seta: 10243
Broj kockica: 2448 + 21 rezerva
Broj minifigura: 5
Godina: 2014
Tema: Modular buildings
Cijena: 1139,99 kn

Image

Quote:
Gužva je u Pariškom restoranu. Dok skuter zuji pokraj restorana, unutra konobar jurca od stola do stola, a mladić se sprema zaprositi djevojku i dati joj prsten! Iza pozornice jednako je užurbano dok kuhar vrijedno pripravlja hranu. Ova detaljno uređena građevina mjesto je radnje mnogih priča, a čini i sjajan dodatak seriji modela zgrada. Pariški restoran ima potpuno opremljenu kuhinju s plavim i bijelim pločicama te priborom za jelo kao i udobni apartman s krevetom koji se rasklapa, kuhinjicom i kaminom. Na posljednjem se katu nalazi umjetnička soba sa studijem koji sadrži željezni grijač, štafelaj, kist i dva umjetnička djela mladih umjetnika. Vanjske stube vode do krovne terase s visećim lampionima i cvijećem, a gosti jedu na svježem zraku. Ovaj sjajni model Pariškog restorana sadrži i fasadu s kroasanima, školjkama i detaljima perja koji oživljuju duh Pariza. Sadrži 5 figurica: kuhara, konobara, djevojku i ljubavni par.


Veliki sam ljubitelj modularaca, a Pariški restoran je još jedan koji je uskočio u moju kolekciju. Po mom mišljenju ovo je trenutno najbolji i definitivno najdetaljniji modularac koji je ikada izašao. Preporuka svima, a obavezan must have za kolekcionare...
Čitav proces slaganja prolazi kroz 4 faze te su i vrećice i upute tak i označene od 1 do 4.


Image Image Image

1. faza je prizemlje, ujedno i najsloženija za slaganje i vezana za fazu 2. u sklopu samog prizemlja te možemo obje faze gotovo nazvati jednom. Prikazuje unutrašnjost samog restorana s kuhinjom i prostorijom sa stolovima za goste. Kuhinja s fenomenalnim idejnim rješenjima frižidera, štednjaka u centru, kuhinjskog alata na zidovima...

Image

Image

Image

Image

Image

Na stražnjem djelu restorana fantastično osmišljen kontejner s kostima, pokvarenim sirom i kobasicama. Idealna poslastica za gladnog štakora :mrgreen:
Image

Image

Image

Nakon restorana prelazimo na 1. kat u fazi 3. To je već stambeni dio zgrade.
Image

Image

I na koncu 4. faza, potkrovlje i predivno osmišljeni krov, prepun tekstura fasade s ateljeom. Možda i najzanimljiviji dio ove kreacije.
Image

Image

Image

Da ne propustim, tu su i 5 figurica, konobar kao moj favorit, kuhar, 2 dame i jedan gospodin. Vespa kao šlag na torti. To je i jedini motor koji nisam imao u kolekciji, a za jednog RL bajkera bi bilo i strašno za propustiti ;)
Image

I za kraj par slika cijelog projekta:
Image Image Image

Ocjena: 10/10
Rijetko dajem ovak visoku ocjenu ali ovaj set svakako zaslužuje. Veliki broj dijelova u naizgled malom modularcu, prepunost detaljima, složenost, dizajn su zaista stvari koje su presudile, ako tomu još dodam cijenu, onda definitivno se ne samo isplati ga kupiti već ovaj set zaista ima i što ponuditi za prave lego sladokusce.


indeksirano

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Corwin


Last edited by Corwin on 11. Dec 2014. 11:54, edited 1 time in total.



11. Dec 2014. 02:46
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 04. Sep 2014. 21:20
Posts: 202
Location: Ljubljana
Post Re: 10243 - Parisian Restaurant (Exclusive/Modular buildings
Zaista je krasan!
U našem restoranu nema više tog prekrasnog enterijera, kčerkica ga je počupala van i unutra uselila svoje konjiče.

_________________
Naši setovi
Galerija


11. Dec 2014. 07:06
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 18. Jul 2011. 20:38
Posts: 820
Post Re: 10243 - Parisian Restaurant (Exclusive/Modular buildings
Sve mi je više i više žao što ga nisam uspjela uzeti na otvorenju Lego shopa. Stvarno prekrasan set. Što više slika gledam, to otkrivam više detalja.
Super recenzija ;)

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Star2705


11. Dec 2014. 11:22
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 10243 - Parisian Restaurant (Exclusive/Modular buildings
Set imam i nije loš ali....draži su mi PS, GE, PC.

Detalji su ludilo, pogotovo unutrašnjost.

Thx.


11. Dec 2014. 11:26
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: 10243 - Parisian Restaurant (Exclusive/Modular buildings
Ovaj set je vidim često na meti radi svoje veličine, ali moram se složiti da od svih modularaca (ja doduse još nemam cc i gg), ovo je nekako najkompletniji proizvod. Ima hrpu detalja i iznuta i izvana, zanimljiv je za slaganje, može se uklopiti čak i kao kutna zgrada s desne strane i odlično izgleda sam za sebe, dok neke od tih zgrada baš zahtjevaju da se nešto nadoveze na njih.

To ne znači da mi je najdraži (ja jako volim emporium i nije mi bitan interjer), ali objektivno gledajući je zaslužio maksimalnu ocjenu.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


11. Dec 2014. 12:39
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 21. Sep 2009. 02:07
Posts: 558
Location: Zagreb
Post Re: 10243 - Parisian Restaurant (Exclusive/Modular buildings
Uptavo sam to i ja gore napisao. Niti meni nije najomiljeniji ali je definitivno za sada najbolji i najdetaljniji.
Moj favorit je ipak CC za kojeg jos uvjek skupljam dijelove vec 2 godine. Nadam se da ce i to biti do proljeca kompletirano i onda cu uraditi recenziju.

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Corwin


11. Dec 2014. 13:05
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 10243 - Parisian Restaurant (Exclusive/Modular buildings
bolesnih detalja ima.
onaj bar s mech rukom na stupovima izgleda :klanjanje:

hvala za recenziju

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


11. Dec 2014. 13:18
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 26. Jan 2014. 14:52
Posts: 246
Location: Zagreb
Post Re: 10243 - Parisian Restaurant (Exclusive/Modular buildings
Hvala za recenziju! :LEGO05:

Detalji oko prozora prizemlja su mi :klanjanje:
Ima stvarno super detalja i rjesenja kako nesto napraviti :LEGO04:

_________________
Brickset ownedby Mejzlik
TunaDesigns


11. Dec 2014. 13:23
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 8 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.